Reklama

21. 04. 2018

Dnes má svátek: Alexandra
čtvrtek, 27 únor 2014 00:00

Proč jsou v současnosti tolik oblíbené plovoucí podlahy?

Nabídka podlahových krytin na našem trhu je v současnosti více, než pestrá. Najdeme zde osvědčené druhy podlahových krytin, které se využívají již několik desítek let i moderní materiály, které se na naše podlahy teprve snaží prosazovat. I když je nabídka opravdu veliká, jeden druh v oblibě jasně a poměrně výrazně vede. Jedná se o plovoucí podlahy, které jsou v současnosti nejoblíbenějším podlahovým materiálem. Pokud nepřijdou výrobci podlah s opravdu převratnou novinkou, ještě dlouho to tak bude.

 

Hodí se všude

Jednou z předností plovoucích podlah je její univerzálnost. Najde využití téměř všude. Tím samozřejmě nemyslíme, že by se hodila pouze pro podlahy Zlín, Praha nebo Brno. Může být využita téměř v jakékoli místnosti v interiéru. Nezáleží na tom, zda se jedná o rodinný dům, byt, chalupu, kanceláře nebo ostatní komerční prostory. Plovoucí podlahy už najdete opravdu všude. Jejich přednosti už přesvědčily mnoho obyvatel naší republiky. I na Valašsku.

 

O jaké přednosti se vlastně jedná?

Hlavním důvodem obliby plovoucích podlah je především skvělý poměr ceny a kvality. Za finanční obnos dostanete podlahu s odpovídajícími kvalitami, což bohužel o všech druzích podlahových materiálů říci nelze. Samozřejmě, že se ceny plovoucích podlah pohybují v různých finančních mezích. Najdete zde podlahu, která bude stát 100Kč/m2 i tu, která bude stát 700Kč/m2. Záleží na použitém materiálu, na povrchové úpravě i na celkové odolnosti jednotlivých podlah. Detailní charakteristiku plovoucích podlah se můžete dozvědět zde. 

 

Čím kvalitnější materiál, tím vyšší cena!

U plovoucích podlah platí tato přímá úměrnost. Cena je tím vyšší, čím kvalitnější je i materiál na výrobu podlahy. Pokládka plovoucí podlahy   se nijak neliší. Všechny druhy mají stejný princip. Ale liší se v použitém materiálu. Nejlevnější jsou laminátové plovoucí podlahy. Ty najdete na našem trhu právě od 100Kč za metr čtvereční. Dále najdete na našem trhu podlahy dřevěné. Dřevěné plovoucí podlahy jsou vyráběny z masivního dřeva, což se samozřejmě projevuje na jejich vyšší ceně. Jedná se ale o odolnější materiál a masivní dřevo má svůj přirozený půvab. Vinylové plovoucí podlahy jsou moderním druhem podlah. Vyznačují se velkou povrchovou odolností a některé druhy se dají využít i ve vlhkém prostředí. To rozšiřuje využití plovoucích podlah i na koupelny a WC.

 

Pokud máte dražší podlahu, nechte si jí raději položit odborníky

Pokud se rozhodnete pro nákup některého dražšího druhu plovoucí podlahy s větší odolností, je třeba jí také dokonale položit. Zkazit pokládku by mohlo znamenat to, že celá dosavadní investice by vyšla nazmar. Je třeba přesně dodržovat postupy a pravidla, která jsou jasně daná. Pokud si nejste jistí, že pokládku zvládnete opravdu dokonale, obraťte se na odborníky. Podlaháře najdete v celé republice a podlaháři Zlín  mají svou nepochybnou kvalitu. Nenechte investice propadnout špatným položením podlahy.

 

pr. článek