Reklama

24. 04. 2018

Dnes má svátek: Jiří
středa, 09 duben 2014 00:02

Dálniční známky v celé Evropě

Jsou to především řidiči dopravních prostředků, kterým je pojem dálniční známky jistě vlastní. Poplatek, jenž je vyžadován za užívání dálnic a rychlostních silnic nejenom v České republice, ale také v ostatních státech Evropské Unie.

Dálniční známky se v ČR začaly používat od roku 1997. Teprve v roce 2007 došlo kromě tohoto poplatku k zavedení mýtného.

Typy dálničních známek

Tou nejtypičtější podobou jsou klasické dálniční známky, které se týkají vozidel do hmotnosti 3,5 tuny. Jde o grafický samolepící štítek, jenž je třeba viditelně umístit na přední sklo vozidla. Ve své podstatě je to časový poplatek, který může mít rozdílnou dobu platnosti. Tato lhůta se liší v závislosti na státu. Může jít o dálniční známky týdenní, měsíční, roční, apod.

Pakliže se jedná o dopravní prostředky nad 3,5 tuny, platí se mýtné. Automobily libovolného charakteru jsou vybaveny speciálním mýtným zařízením. V tomto případě je při platbě přihlíženo jak k emisní třídě vozidla, tak k počtu náprav a k časovému úseku, kdy se vozidlo nachází na dálnici. V této souvislosti lze spatřit ony mýtné brány.

Co se týče klasických známek, je to například dálniční známka Rakousko, dálniční známka Slovensko, dálniční známka Maďarsko a mnohé další, jež vám mohou usnadnit cestování po dané zemi.

Dálniční známka vám šetří čas

Význam dálnic a rychlostních silnic je naprosto zřejmý. Tyto komunikace umožňují řidiči jet vyšší rychlostí, než je obvyklé a tak zajistí nejenom kratší dojezdovou vzdálenost do cílového místa, ale především šetří drahocenný čas.

Chcete-li mít podrobný přehled o dálničních známkách v libovolných zemích Evropské Unie, navštivte internetový portál tolls.eu, kde se nachází dostatek pravidelně aktualizovaných informací, které se vám hodí před danou cestou.

Dálniční známky a vše, co k nim patří.

 

PR článek