Dnes má svátek: Lýdie
neděle, 09 březen 2014 10:32

Brumovjan Erik Fojtík na paralympijských hrách v Soči (3.část)

Zahajovací ceremoniál Paralympiády v Soči byl pompézní a za účasti "báťušky" Putina, kterému dal najevo svůj nesouhlas s okupací Krymu ukrajinský tým. Takže namísto celé výpravy vystoupil na podium  jen vlajkonoš.

Českou výpravu vedl jednoruký lyžař Loska, jež patří k nejlepším lyžařům v Česku. Zahájení se zúčastnilo na 40 000 lidí a začátek byl povedený. Nicméně my sledgehokejisté jsme se po půlhodině odebrali na ubytovnu a zalehli k odpočinku před prvním zápasem celého turnaje.

Začínali jsme v 9.30 , což sice není tak brzy , ale před osmou hodinou jsme museli být v hale. Vše je tady totiž přesně vypočítáno na minuty do začátku zápasu.

Prvním naším soupeřem bylo Norsko. Do zápasu jsem šli rozhodnutí diktovat tempo hry. To se nám dařilo a vytvořili jsme si mnoho gólových šancí , ale bez zakončení. Staré pořekadlo "nedáš, dostaneš" se vyplnilo a Norové se ujali vedení. Branka padla když se puk odrazil od Bakkeho sáněk do Vápenkovi branky. Prohrávali jsme tedy 1-0. Tento stav platil až do 3 třetiny. Pak se nám podařilo vyrovnat. Srovnání na 1:1 přinesl gól s hole Geiera. I další průběh pak ukázal střeleckou bezmoc našeho týmu, který diktoval tempo hry po celý zápas, ale bez efektu. Vítězný gól se nám bohužel nepodařilo vstřelit a utkání se přehouplo do prodloužení.

To se hrálo s počtem hráčů 4 na 4. I v této fázi se českým sledgehokejistům dařila kombinační hra a dokázali jsemdržet Nory i v jejich třetině. Ovšem zase bez vstřelení tolik potřebné branky. Utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům. A tady jsem již trochu přestal věřit ve výhru , poněvadž v přípravných zápasech se nám nájezdy nedařily. Předtucha se potvrdila. Geier ani Berger nedali a dva norští hráči bodovali. Ke třetí sérii pak už nedošlo a konečný stav byl jasný: ČESKO-NORSKO 1:2.

V neděli ráno jsme pak nastoupili proti Švédsku. O tomto utkání Vám napíšu zase příště. Jenom dodám, že Švédsko v prvním utkání prohrálo s Kanadou vysoko 10:1. A šance na medaile se nám zmenšila. Ale budeme bojovat dál.