Reklama

17. 07. 2018

Dnes má svátek: Martina
úterý, 18 říjen 2016 23:23

Krajská soutěž v šachu družstev Brumov-Bylnice x Zubří 3,5 : 4,5

BRUMOV-BYLNICE - Vstup do nového ročníku mistrovských šachových soutěží se šachistům z Brumova-Bylnice výsledkově nepovedl. Velmi vyrovnaný zápas rozhodla poslední partie.Předzápasové předpoklady byly hodně vyrovnané. Snad jen fakt, že domácím chyběli dva hráči ze základní sestavy, favorizoval hosty. V samotném utkání se postupně zrodilo hned sedm remízových výsledků a až poslední dohrávaná partie patřila hostům. V určitých pozicích se i tato partie jevila jako remízová a mohl se zrodit tak trochu kuriózní výsledek osmi remis.


Nejprve byly hotové partie na šestce a trojce, v obou případech rychlé bezkonfliktní remíze. Pak přichází remis z páté šachovnice, náš hráč měl lepší, aktivnější koncovku, ale soupeř se ubránil. Pak remizují jedničky, rovnovážná vyrovnaná pozice, pouze časová výhoda našeho hráče, která ale nic neřeší. Na dvojce jsme doufali, že by v dámské koncovce s pěšcem navíc mohl náš hráč soupeře udolat. Jenže soupeř ho v otevřené pozici k výhře nepustil. Další remis na osmičce je také z našeho pohledu z aktivnější pozice, ale vytvoření nějaké hmatatelné výhody do koncovky se nepodařilo.


Pak přichází remis ze čtverky, kde se naopak soupeř snaží o výhru. Náš hráč se houževnatě brání i s kvalitou méně, má však za ni dobrou protihru a remis ubrání. Jediný neremízový výsledek je na sedmičce, kde se po dlouhém boji rozhodne ve prospěch soupeře. Do koncovky jde náš hráč s pěšcem na míň, ale nestejnobarevní střelci dávají reálné šance na remis. V pozici jsou však ještě věže, takže soupeř cítí šanci pěšce navíc uplatnit. Náš hráč trochu nepřesně pozici otevře a soupeř dokáže cestu k výhře vymanévrovat.


Těsná prohra o bod mrzí, k bodům bylo blízko. Doufáme, že v dalších kolech nějaké výhry přijdou.


Body za Brumov-Bylnici:
1.š. J.Běhunčík , 2.š. V.Hrabovský , 3.š. J.Častulík , 4.š. F.Válek , 5.š. L.Častulík , 6.š. J.Juřenčák , 8.š. R.Machara – všichni remis.


Další výsledky kola:
Valašské Klobouky – Lužná 3,5:4,5
Ústí – Slavičín 1,5:6,5
Vizovice – Valašská Bystřice 3,5:4,5
Zlín C – Holešov 3:5
Vsetín C – Hošťálková B 2:6

 

------------------------------------------------------------------------

 pro NAŠE VALAŠSKO info - Jiří Častulík- Brumov-Bylnice

 

 

Jste zde: Hlavní strana Sport