Dnes má svátek: Ladislav
604822360
neděle, 02 červen 2019 19:39

Silvie Zvonková vylaďovala formu vařením, úklidem a praním

ZLÍN - Příběh jako z Hollywoodu prožívá v posledním období Silvie Zvonková. Jedna z nejlepších bikerek v regionu se až loni v listopadu rozhodla pořádně se věnovat běhu, aby v sobotu ve Festivalovém půlmaratonu vybojovala mezi ženami za čas 1:36:41 stříbrnou příčku.

,,Sobotní dopoledne jsem trávila jako každá matka. Vařením, úklidem a praním. Proběhnout jsem se byla v pátek, kdy mi to vůbec nešlo. To ale bývá znamením, že to na druhý den bude lepší,“ tušila Silvie Zvonková.

Pro 59. Zlín Film Festival  Foto: Milan Mikšík

Ta toho po Pražském maratonu moc nenaběhala, protože se vrátila ke kolu. ,,Do sobotního závodu jsem nastoupila s tím, že když jsem na začátku května zvládla maraton, tak uběhnu také půlmaraton,“ věřila si vytrvalkyně z Valašských Klobouk, která po startu běžela na čtvrté pozici a na trati dlouho bojovala s Janou Žaludkovou.

,,Kiliarskou jsem měla na dohled do 10. kilometru. Zhruba na 5. kilometru odstoupila jedna soupeřka a já jsem se posunula na třetí místo. Žaludkovou jsem definitivně předběhla v průběhu 9. kilometru. Potom už jsem si na druhé příčce hlídala náskok,“ upozornila na klíčové momenty reprezentantka Zvonek Sportu Valašské Klobouky.

Té se až na občasné píchání v boku běželo dobře. ,,Dopředu mě hnali skvělí diváci. Ti měli přehled o pořadí a hlavně vytvořili neskutečnou atmosféru. Spousta lidí volala moje jméno. Poslední dva kilometry ale byly nekonečné,“ přiznala Silvie Zvonková.