Reklama

24. 05. 2019

Dnes má svátek: Jana
604822360
čtvrtek, 16 květen 2019 07:53

Akce, které by VÁM NEMĚLY UNIKNOUT

VALAŠSKO - Přehled kulturních, společenských, sportovních akcí, které by Vám neměly uniknout. 

PIVOTÉKA BYLNICE
PIVNÍ POMOC NONSTOP
tel.: +420 736 780 49

 --------------------------------------------------------

Brumov-Bylnice 18.5.
Hradní okruh
V sobotu se v okolí Brumova pojede 16. ročník mezinárodního závodu horských kol Hradní okruh. Ten je úvodním podnikem ze sedmidílného seriálu Valašskokarpatské cyklotour 2019. Pořadatelé město Brumov-Bylnice a oddíl Kolo-běžky vypsali celkem 19 kategorií od nejmladšího žactva až po veterány. Bikeři budou závodit na sedmi různých tratích. Prezentace pro dětské kategorie začíná v 8.45 hodin, pro ostatní v 11 hodin. Společný start seniorských kategorií je na brumovském náměstí Hildy Synkové ve 13 hodin. Cíl je na koupališti v Brumově. ,,Na Elitní kategorii mužů i žen čeká 52 kilometrů dlouhý závod, který má převýšení 1400 metrů. Ten je rozložený do dvou kol na okruhu mimo jiné přes Štítnou nad Vláří,“ informuje ředitel závodu Kamil Sedlačík. Ten očekává, že se na Valašsku na start ve všech kategoriích postaví zhruba 400 bikerů. V loňském roce 15. ročník hlavní závod Hradního okruhu v Brumově vyhráli Ondřej Fojtík (FORCE KCK Cykloteam Zlín, 2:06:42) a Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 2:42:34). Plakát k akci ZDE
Lubomír Hotař

--------------------------------------------------------

Slavičín 18.5.
3. ročník trailového běhu miomoveRun
V sobotu 18. května se koná 3. ročník trailového běhu miomoveRun. Ten je zařazený do patnáctidílného seriálu Běhy Zlín a letos se uskuteční ve Slavičíně. Pořadatelé připravili tři závody. Všechny mají start i cíl u městského koupaliště ve Slavičíně. Start hlavního 20 kilometrů dlouhého závodu rozloženého do čtyř okruhů je v 9.15 hodin, o 5 minut později odstartuje 10kilometrový závod, v 9.25 uslyší běžci startovní výstřel na 5 kilometrů. Startovné při Online registraci spuštěné od pondělí 13. května je 220 Kč, v sobotu na místě 320 Kč. Součástí sportovního dne ve Slavičíně bude v zámeckém parku také tradiční Běh vítězství pro děti a mládež. Moderátorem a o hudební doprovod se postará Aleš Ptáček. ,,Po startu se nejprve od městského koupaliště poběží směrem k základní škole. Po prudkém seběhu z kopce krosaře čeká okruh okolo rybníka. Pak následuje úsek přes louku a les směrem k Hájenkám. V závěru se poběží znovu z kopce k městskému koupališti,“ popsala členitý pětikilometrový okruh s převýšením 134 metrů hlavní organizátorka závodu Barbora Malaníková. Pořadatelé ve Slavičíně pro online přihlášené běžce připraví startovní číslo se jménem, pro všechny pak účastnickou medaili a občerstvení na trati. V cíli si pak každý pochutná na dobré klobásce. Připravená je i láková tombola ,,V ní se mimo jiné bude losovat například o bundu Faramugo a sportovní trička miomove,“ prozradila Malaníková. Ta se svým organizačním týmem chystá i zajímavý doprovodný program. ,,V průběhu závodu představíme prototyp Chytré stélky pro analýzu došlapu pro běžce, kterou vyvíjíme ve spolupráci s Univerzitou T. Bati,“ informovala ještě Barbora Malaníková. Loni se trailový závod miomoveRun konal v Žítkové. Půlmaraton na Uherskohradišťsku vyhrál v čase 1:38:10 Milan Zvonek z týmu Zvonek Sport Valašské Klobouky. V ženách byla na jednadvacetikilometrové trati nejrychlejší Lucia Friedlaenderová (Mattoni Freerun Zlín), jež vybojovala zlatou příčku za čas 2:01:08.
Lubomír Hotař

--------------------------------------------------------

Bylnice 18.5.
Okrsková hasičská soutěž
Sbor dobrovolných hasičů Bylnice srdečně zve na soutěž 18. okrsku Zlín, která se uskuteční tuto sobotu 18. května od 14.00 na hřišti v Bylnici. Závodníci budou soutěžit v kategoriích dětí, mládeže a dospělých.

--------------------------------------------------------

Brumov 18.5.
FC Brumov - Baťov
Fotbalové utkání krajského přeboru. Utkání začíná v 17.00 hod.

--------------------------------------------------------

Slavičín 18.5.
Muzejní noc
Zábava i poučení v areálu Městského muzea Slavičín a na Horním náměstí. Plakát k akci ZDE

--------------------------------------------------------

Střelná 18.5.
Motokrosové závody
Příznivce rychlých kol a vůně benzínu se v sobotu sejdou ve Střelné. V obci na Vsetínsku se konají na místní MX trati motokrosové závody. Pořadatelé vypsali kategorie Open, hobby, veteránů, juniorů a čtyřkolek. Start prvního závodu je v 12 hodin. Přejímka je mezi 7. a 9. hodinou. Očekává se účast kolem stovky vyznavačů motokrosu.
Lubomír Hotař

--------------------------------------------------------

Valašské Klobouky 19.5.
Klobucký hrb 2019
Klub lyžařů Valašské Klobouky v neděli pořádá 4. ročník závodu v běhu do vrchu Klobucký hrb 2019. Ten se koná u lyžařského vleku ve SKI areálu na Pechancových lůkách. Pořadatelé vypsali tři mužské a dvě ženské kategorie. Zazávodit si můžou také junioři a juniorky. Připraveno je ještě dalších deset mládežnických kategorii od předškoláků až po starší žáky a starší žačky. Ti mají možnost poměřit síly na zkrácených tratích. Intervalový start první seniorské kategorie je od 11 hodin u dolní stanice vleku v nadmořské výšce 420 metrů. Hlavní závod měří 2,8 kilometru a má převýšení 244 metrů. Jeho cíl je na kopci Jelenovská v nadmořské výšce 664 metrů. Očekává se účast kolem 150 vyznavačů běhu do vrchu. Pro děti závod odstartuje v 10 hodin. Prezentace podle kategorií začíná v 9 hodin. Plakát k akci ZDE
Lubomír Hotař

--------------------------------------------------------

Bylnice 19.5.
Bylnice - Jasenná
V neděli 19. května se uskuteční mistrovské utkání okresního přeboru v domácím prostředí. Celek SK Bylnice přivítá hráče fotbalového klubu z Jasenné. Začátek utkání je v 17:00 hod.

--------------------------------------------------------

Nevšová 19.5.
Divadlo Debřa - Sázka o barana

---------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------

Chybí Vám v přehledu Vaše akce? Napište nám, rádi doplníme. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-------------------------------------------------------------------------

 Naše Valašsko info nezodpovídá za případnou změnu termínu, změnu místa konání nebo zrušení zde uvedené akce.
(zveřejnění zdarma neplatí pro kulturní a umělecké agentury, kluby atd.)

reklama

 

yuki

Doporučujeme:

Půjčovna dodávek Zlín

Nabízíme k pronájmu dodávky nejrůznějších velikostí a nosností.