Reklama

17. 07. 2018

Dnes má svátek: Martina
středa, 04 říjen 2017 16:00

Ceny bytů na Valašskoklobucku se utrhly ze řetězu

VALAŠSKO - Vyletěly daleko nad svá historické maxima. Jaký je důvod tohoto vývoje?


Ceny bytů ve Valašských Kloboukách, ale prakticky i v nejbližším okolí, aktuálně vyletěly daleko nad svá historické maxima. Tento trend lze sledovat po celé republice, ale přeci jen „klobucká" situace je o trochu specifičtější.


„Když se na začátku srpna objevil cca po roce v oficiální nabídce realitní kanceláře standardní byt 3+1 v panelovém domě na Cyrilometodějské ulici za 1 500 000 Kč, mnoho místních by si řeklo, že to je cena asi „přestřelená". Výsledek? Zájemců se ovšem okamžitě našlo tolik, že ještě tentýž den se nabídka zvedla na 1.600.000,- Kč a po prohlídkách se cenový souboj mezi potenciálními kupujícími přehoupl, podle mně dostupných informací, údajně nad 1.700.000,- Kč," říká realitní makléř Tomáš Surovec.


Před nedávnem se na internetu objevila další nabídka bytu 3+1 v panelovém domě ve Valašských Kloboukách na ul. Luční, byť tedy včetně garáže, ale na druhou stranu ve 4. patře bez výtahu, za 1.950.000 Kč.

Pro srovnání: V roce 2015 byl ve Valašských Klobukách na ul. Dlouhá k prodeji byt 3+1. V nabídce ,,ležel" 265 dní, při ceně 900 000 Kč. Byt se po téměř tři čtvrtě roce prodal za 829 000 Kč.


Tomáše Surovce jsme se zeptali na několik otázek.

Jaký je důvod tak dramatického vývoje?
Jedná se o celorepublikový trend, který je ovšem ve Valašských Kloboukách, ale i Brumově - Bylnici umocněn ještě právě tím, že dlouhou dobu zde nebyl prakticky ani jeden podobný byt ve veřejné nabídce a že je zde bytů k prodeji absolutní nedostatek. Jednoduše poptávka výrazně převyšuje nabídku.

Nejde přitom jen o nedostatek nových bytů, ale i o to, že z rozličných důvodů vlastníci bytů dosud neprodávali své stávající byty dokonce ani tehdy, když tzv. „ležely ladem", mnohdy dokonce i bez pronájmů. Když se tak po dlouhé době objevil ve veřejné nabídce zmíněný byt, strhla se lavina „souboje" mezi kupujícími.


Chtělo by se tak říci, že pokud někdo uvažuje o prodeji bytu ve Valašských Kloboukách a okolí, tak by zřejmě této situace měl využít právě teď, a to přesto, že vývoj na jakémkoliv trhu samozřejmě nikdy nelze předvídat s jistotou. Svůj vliv na tyto ceny bytů bude podle mého názoru mít v dohledné době několik skutečností. Jednak zpřísněné podmínky pro získávání hypotéčních úvěrů, jednak možná i postupné zvyšování sazeb hypotéčních úvěrů. Ale konkrétně ve Valašských Kloboukách a okolí také to, že se „spící" trh s byty konečně snad zřejmě „rozhýbal", a to jak díky nabídkám stávajících bytů, tak i s ohledem na brzkou dostavbu nového bytového domu na ul. Luční.


S rostoucí nabídkou ceny vždy klesají a naopak.

 

 

Jakým způsobem je možné prodat co nejvýhodněji?
Dle mého názoru rozhodují o úspěšném prodeji z hlediska především výše kupní ceny tři základní parametry, a to dokonce i v situaci, kdy je takto výrazný převis poptávky nad nabídkou.

Je to prezentace, způsob oslovení potencionálních kupujících a právě správné nastavení prodejní ceny, kterou je chyba nejen „podstřelit", ale i „nabídkově přestřelit" oproti tomu, co aktuálně dovoluje trh v daném místě a čase.

K těmto bodům lze odkázat na následující článek na mém webu tomassurovec.cz, konkrétně v rámci tohoto příspěvku: Jak prodat nemovitost za nejvyšší možnou cenu?


Určení možné tržní ceny nejen bytu, ale jakékoliv Vaší nemovitosti, nabízím pro všechny zájemce zdarma a zcela nezávazně. Z hlediska převodů nemovitostí zde v regionu pak spolupracuji s renomovanou advokátní kanceláří (viz advokat-zlinsko.cz), která se mj. na tuto oblast specializuje v rámci celého Zlínského kraje a z tohoto pohledu jsou naše realitní zakázky tak navíc pro klienty 100% bezpečné a zajištěné i po právní stránce.

 

Tomáš Surovec
realitní makléř pro Zlín, Vsetín, Valašské Klobouky a okolí
web: www.tomassurovec.cz
tel.: 731 765 724
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.facebook.com/makler.tomas.surovec

 

 

-PR-