Reklama

18. 06. 2018

Dnes má svátek: Milan
sobota, 19 listopad 2016 12:06

Vyjádření starostky Elišky Olšákové k situaci okolo zrušeného koncertu kapel Törr a Root

Vážení spoluobčané,
s ohledem na vzniklou mediální bouři ohledně neuskutečněného koncertu kapel Törr a Root, která je silně mířena proti mé osobě a našemu městu, bych se ráda k danému problému znovu vyjádřila a uvedla na pravou míru fakta, která jsou médii prezentována zcela jinak, než se stala.

Není pravdou, že bych označila hudební skupinu Törr za satanistickou, jak je uvedeno v jejich oficiálním prohlášení. Jako důkazem toho je fakt, že tato kapela v našem městě v březnu letošního roku již koncertovala společně se skupinou Alkehol. Její prohlášení tudíž beru jako nepravdivé.

Naše město se nijak nevymezuje vůči metalové hudbě jako takové, svědčí o tom opakované koncerty kapel Harlej, Arakain a Dymytry.

Největší emoce vzbudila ovšem kapela Root se svou image, kterou mi nepřísluší hodnotit.

To, že se věci seběhly „na poslední chvíli“, bylo do jisté míry způsobeno tím, že pořádající agentura, která v jarních měsících telefonicky zjišťovala obsazenost kulturního domu na listopadový termín, uvedla jako účinkující pouze kapelu Törr. Dále hrál roli fakt, že na tuto akci nebyly v našem okolí vyvěšeny žádné plakáty, ani nebyly lístky na předprodejních místech, což je při všech koncertech, které agentura pořádá, běžné.

Také není pravdou, že by koncert byl zakázán. Jak již bylo uvedeno v oficiálním prohlášení města, jednalo se o žádost na organizátora o změnu místa konání, což byl s ohledem na čas zřejmě největší problém. Skutečnost, že byl koncert nakonec po dohodě zrušen s tím, že bude fanouškům nabídnut jiný termín a místo konání, není výsledkem zákazu... Tudíž odmítám, že by toto bylo nedemokratické, či se zde projevila nějaká cenzura. Město Valašské Klobouky si vyhrazuje právo mít názor, komu a za jakým účelem veřejné prostory pronajme.

Turné Helltour 2016 zmíněných kapel proběhlo převážně v soukromých klubech, což je svobodné rozhodnutí a dpovědnost každého pořadatele. Nechám na každém z Vás, ať si udělá názor sám, zda toto umění má podporovat město ve svém veřejném zařízení.


Vstoupením do jednání s pořádající agenturou jsme chtěli předejít negativní vlně reakcí od místních občanů. Skutečnost, že to vedlo k celorepublikovému negativnímu upření pozornosti na naše město, mě mrzí.

K rozhodnutí vedl respekt k názorům a hodnotám obyvatel našeho města, kteří zde žijí, pracují a podílejí se na životě ve městě. Kulturní zařízení s pořádající agenturou dlouhodobě dobře spolupracuje a věřím, že tato kauza tuto spolupráci nepoškodí.

Mám odpovědnost vůči svým voličům, občanům našeho města, jejichž názory pro mě jsou důležité.

 

Eliška Olšáková
starostka města Valašské Klobouky