Reklama

21. 04. 2018

Dnes má svátek: Alexandra
čtvrtek, 24 listopad 2016 20:08

To jste ještě neviděli a neslyšeli..

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Národopisný soubor Klobučan vás zve na premiérový pořad k 35.výročí svého založení. Uskuteční se v sobotu 26.listopadu v 18.30 hod v KD Klobučan.


Proč byste si tuto příležitost neměli nechat ujít?
Především pro jedinečnost programu, který se již nebude opakovat. V programu se představí tři dětské skupiny Klobučánku, dospělý a seniorský Klobučan a další příznivci a kamarádi. Společné téma jsou verbíři a legrúti. Možná se podivíte názvu pořadu „Kateřina eště poskakuje“. Vysvětlení je jednoduché. Legrúti byli verbovaní během roku, ale později hlavně na jaře a podzim. A právě podzim je spjatý s kateřinským ukončením veselí a přípravou na advent a na kateřinské zábavě bylo hochů k naverbování nejvíce.


Ale to není jediný důvod. Náš program má být také vzpomínkou na folkloristy, kteří působili v našem městě a bez nichž bychom se možná ani neznali. Je to učitel Milan Švrčina, s jehož odchodem do muzikantského nebe je spjatý vznik souboru. A před 30 lety odešla za ním zpívat a vyšívat také tetička Libuše Sušilová, bez jejíhož přičinění by možná tradice, masky, mustérky a písničky Valašskoklobucka zůstaly v zapomnění.


Tak neseďte doma. Přijďte se podívat, co jsme pro vás od srpna nacvičili, přijďte podpořit valašský folklor, přijďte se pobavit, ale také možná uronit slzičku nad těžkým životem našich předků. Věřte, že budete překvapení. Pro vystoupení jsme provětrali všechny historické kousky krojů, zazní úplně nové písně a svou energii vám předají děti při hrách na vojáčky i dospělí v typických točených a staré uherské.


Tak nezapomeňte: „Kateřina eště poskakuje“ ale „ Ondřej už zakazuje“.

 

-tz-

reklama