Reklama

21. 04. 2018

Dnes má svátek: Alexandra
pondělí, 28 listopad 2016 11:41

Jarmekové soutěže se těší na výrobky šikovných rukou

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Vydařilo se vám letos kysané zelí? Máte prvotřídní recept na domácí chleba nebo kynuté těsto na pány? A ve sklepě k tomu krásná jablíčka? Pak jste ideálním jarmekovým soutěžícím!


Tradiční soutěže, které zpestřují Valašský mikulášský jarmek a které hledají ty nejpěknější a nejzdařilejší výrobky a výpěstky, nebudou chybět ani při letošním jarmekovém jubileu. Jejich uzávěrky jsou už za pár dní!

„Pětadvacátý jarmek připravil sedm soutěží, z nichž dvě jsou speciálně věnovány dětem. Se svými výrobky se mohou účastnit soutěže O najpěknější betlém na Valašském mikulášském jarmeku a O najpěknějšího strašáka do zelí. Ostatní soutěže jsou již tradiční, hledat budeme nejpěknější jablko, pečeného pána z kynutého těsta, nejlepší zelí, starostovskou slivovici i domácí chleba,“ představila letošní soutěže Eva Sáblíková jménem organizačního výboru jarmeku.


Jak bývá zvykem, mohou lidé v sobotu při jarmeku soutěžní výrobky obdivovat a některé také přímo sami hodnotit na výstavkách. „Návštěvnická porota bude mít příležitost rozhodovat o vítězích soutěže O najlepší kysané zelé Valašskoklobucka při ochutnávání vzorků zelí, které bude probíhat před dřevěnicí U Janíků. V sále Besedy pak lidé budou moci přidělit své body také figurkám ze soutěže O najpěknějšího pečeného pána či paní z kynutého těsta. K ochutnávce, i když bez hodnocení, zde budou připraveny i bochníky chlebů ze soutěže O najlepší chleba na Valašském mikulášském jarmeku,“ dodala Eva Sáblíková.

Ostatní soutěžní příspěvky budou představeny na samostatných výstavách. Jablka, krajové a starší odrůdy ovoce budou k vidění na balkoně kulturního domu, strašáky do zelí si lidé budou moci prohlédnout ve stodole na Kosence a betlémy vytvoří příjemnou kulisu v Pastoračním domě.

Pravidla soutěží najdou lidé na webu www.jarmek.cz. Ocenění vítězů proběhne v úterý 6. prosince ve Staré radnici.

 

-tz-