28. 05. 2017

Dnes má svátek: Vilém
úterý, 29 listopad 2016 10:42

Slavičínský War Sports Team úspěšný na turnaji v Praze

PRAHA - V sobotu 19. listopadu se uskutečnil podzimní Pražský pohár dětí a mládeže v Kyokushin Karate. Slavičínský War Sports Team reprezentovalo 6 závodníků.

Soutěžilo se v zápasech Kumite i v sestavách Kata. Výsledky předčily očekávání a potvrdily kvalitu přípravy mladých karatistů. V dopolední části turnaje probíraly, formou přímé konfrontace dvou závodníků, duely v Kata. O jejichž vítězi rozhodovalo 5 rozhodčích.

War Sports Team

V kategorii nejmladších žáků zvítězil Lukáš Hubáček, zároveň získal ocenění za nejlepší techniku. Mezi žáky 12 až 13 let obsadil druhé místo David Mikula a ve smíšené kategorii juniorů 16 - 17 let zvítězila Kateřina Vaclová.

Odpolední část patřila zápasům Kumite. Zápasilo se podle pravidel Kyokushin Karate na plný kontakt, v dětských a juniorských kategoriích však v ochranných přilbách a s chrániči rukou a holení. David Mikula vypadl v eliminacích, kdy svůj zápas prohrál ,,na váhu,, tj. po dvou nerozhodných kolech dojde k vážení závodníků a vyhrává ten lehčí. Pro Davida to jsou však cenné zkušenosti do dalších turnajů.

V nejobsazenější kategorii žáků 10 - 11 let naši borci však už lepších výsledků dosáhnout nemohli. Třetí příčku vybojoval Tadeáš Martinát a ve finálovém zápasu se utkali bratři Michal a David Janštovi. Více sil měl Michal a po druhém kole se stal vítězem. Turnaj se obešel bez vážnějších zranění a pro všechny je povzbuzením k dalšímu trénování.

Během vyhlášení výsledků Pražského poháru, převzal oficiálně trenér WST Jaroslav Malík z rukou prezidenta České organizace Kyokushin karate Jana Soukupa černý pás - II. DAN. Zkoušky vykonal na letním soustředění. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci WST a města Slavičín.

Start slavičínských karatistů na Pražském pohárů se uskutečnil za finanční podpory města Slavičín.