Reklama

27. 05. 2018

Dnes má svátek: Valdemar
neděle, 18 prosinec 2016 19:28

Kraj bude nově podporovat úpravu lyžařských běžeckých tras

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlepšení podmínek pro běžecké lyžování ve Zlínském kraji je cílem nového programu, který připravilo zlínské hejtmanství. Jeho prostřednictvím chce finančně podporovat ty, kteří se starají o strojovou úpravu a údržbu lyžařských běžeckých tras.


„V našem kraji se nachází řada atraktivních lyžařských tras. Aby dobře sloužily, je potřeba se o ně pravidelně starat. Často jde o poměrně nákladnou činnost, proto přicházíme s touto novinkou, která má těm, kteří se o běžkařské trasy starají, finančně pomoci. Jedná se o podporu netradiční formy cestovního ruchu. Pro tento účel máme v rozpočtu vyčleněno celkem 800 tisíc korun," uvedl radní Zlínského kraje Jan Pijáček, zodpovědný za cestovní ruch.


Dotace v rozmezí od 40 tisíc do 180 tisíc korun budou moci získat právnické osoby, včetně obcí a svazků obcí, a také podnikající fyzické osoby. Využijí je na zajištění pracovníků zabezpečujících obsluhu strojů, na servis těchto strojů, nákup pohonných hmot a provozních kapalin či pořízení a provoz GPS zařízení pro sledování a zaznamenání průběhu údržby lyžařských tras.

Maximální míra podpory bude činit 70 % způsobilých výdajů, u obcí nad 5 000 obyvatel pak 50 %. Žádosti budou přijímány od 23. ledna 2017 do 3. února 2017, 12:00 hodin. Rámec programu však ještě musí schválit krajské zastupitelstvo, které se sejde 19. prosince.

 

-tz-

 

 

reklama