Reklama

22. 02. 2018

Dnes má svátek: Petr
úterý, 09 květen 2017 17:04

Hrad Brumov - Slavnostní zahájení sezony 2017

BRUMOV-BYLNICE - Příznivé počasí umožnilo oficiálně zahájit hradní sezónu 2017 na Hradě Brumov.


Uskutečnilo se tak v sobotu odpoledne 6. 5. 2017 za přítomnosti starosty města pana Zdenka Blanaře a kastelána hradu. Součástí akce byl i 21. ročník šachového turnaje dětí a mládeže o pohár kněží Mariánů. Turnaj byl zahájen ráno v Kulturním domě Brumov-Bylnice, kterého se zúčastnilo přes 80 hráčů ve dvou kategoriích.další foto z akce najdete ZDE

Finále má podobu tzv. “Živých šachů“, které představují děti ze ZŠ Brumov-Bylnice. Figurky, které ze hry vypadnou, odnášejí na nosítkách "kati". Vítězem celého turnaje se stal Oliver Spaček z Osuské, SR. Nejlepší z místních hráčů byl Lukáš Solař na 7. místě a David Kroupa na 8. místě.


Doprovodný program zajišťovaly děti z tanečních kroužků DDM Brumov-Bylnice. ,,Vystoupily zde mladé mažoretky se skladbou "Barbie svět" a "Já s písničkou jdu jako ptáček". Bylničánek vystoupil s "Jarním pásmem" a děvčata z discodanců se skladbou "Bill a Ben jsou zpátky". Hlavním lákadlem pro děti byl kouzelník Šeklin, který zaujal všechny přítomné svými kouzelnickými triky. Pro malé návštěvníky byl přichystán skákací hrad a ukázky šermířské skupiny VALMONT. Velké poděkování patří účinkujícím dětem, jejich vedoucím a všem sponzorům," uvedl Antonín Strnad, ředitel DDM Brumov-Bylnice.

 

Výsledky mladší kategorie
1. Vlastimil Babula, Šk Staré Město
2. Matěj Babula, Šk Staré Město
3. František Havlík, Šk Zlín-Malenovice, z.s.

Výsledky starší kategorie
1. Spacek Oliver, Šk Osuské, SR
2. Alexandr Skalský, Šk Staré Město
3. Martin Hronek, Šk Zlín, z.s.

 

tz.

 

reklama

yuki

Energetickou společnost

Si vyberte podle kvalitních recenzí a hodnocení.