Dnes má svátek: Petr
úterý, 09 květen 2017 17:04

Hrad Brumov - Slavnostní zahájení sezony 2017

BRUMOV-BYLNICE - Příznivé počasí umožnilo oficiálně zahájit hradní sezónu 2017 na Hradě Brumov.

Uskutečnilo se tak v sobotu odpoledne 6. 5. 2017 za přítomnosti starosty města pana Zdenka Blanaře a kastelána hradu. Součástí akce byl i 21. ročník šachového turnaje dětí a mládeže o pohár kněží Mariánů. Turnaj byl zahájen ráno v Kulturním domě Brumov-Bylnice, kterého se zúčastnilo přes 80 hráčů ve dvou kategoriích.

další foto z akce najdete ZDE

Finále má podobu tzv. “Živých šachů“, které představují děti ze ZŠ Brumov-Bylnice. Figurky, které ze hry vypadnou, odnášejí na nosítkách "kati". Vítězem celého turnaje se stal Oliver Spaček z Osuské, SR. Nejlepší z místních hráčů byl Lukáš Solař na 7. místě a David Kroupa na 8. místě.

Doprovodný program zajišťovaly děti z tanečních kroužků DDM Brumov-Bylnice. ,,Vystoupily zde mladé mažoretky se skladbou "Barbie svět" a "Já s písničkou jdu jako ptáček". Bylničánek vystoupil s "Jarním pásmem" a děvčata z discodanců se skladbou "Bill a Ben jsou zpátky". Hlavním lákadlem pro děti byl kouzelník Šeklin, který zaujal všechny přítomné svými kouzelnickými triky. Pro malé návštěvníky byl přichystán skákací hrad a ukázky šermířské skupiny VALMONT. Velké poděkování patří účinkujícím dětem, jejich vedoucím a všem sponzorům," uvedl Antonín Strnad, ředitel DDM Brumov-Bylnice.