Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
pondělí, 27 květen 2013 15:45

Pozvánka: Iron-bike 2013 - 7. ročník, 29.6.2013

Oddíl Kolo-běžky Brumov-Bylnice pořádá již 7. ročník hromadného bikerského putování po kopcích a vršcích v náročném terénu v okolí Brumova-Bylnice o délce 100 km a s celkovým převýšením 2800 metrů., při kterém aktéři neminou ani slovenský Vršatec. Nejedná se o závod, každý účastník však má možnost ověřit si svou fyzickou kondici a vytrvalost.


Termín: 29. 6. 2013
Start: v 8:00 hod v Brumově na koupališti (prezence od 7:30 hod)
Cíl: na koupališti v Brumově
Startovné: 100,- Kč


Občerstvení:
1. na trati - v Sidonii U Pekařů - polévka, ovoce, něco k pití.
2. v cíli - na koupališti v Brumově - něco grilovaného, pivo, limo.
3. průběžně na trati (hradí si každý sám)

Délka trasy je cca 100 km, celkové převýšení 2 800 metrů.
Jede se většinou po turisticky značených trasách, jen několik kratších a nutných přejezdů je nutné absolvovat po silnici. Jede se ve stejném směru jako v roce 2012.

 

Mapa: podrobná turistická ZDE

Itinerář: ZDE

Foto popis z Vláry, Grofova ,Peňažná, Pláňavy : více zde

Foto popis trasy ze Štěpána na Holý vrch: více zde

 http://www.kolo-bezky.cz


Foto:  Iron-bike 2009

Foto: Iron-bike 2011

Foto: Iron- bike 2012

IRON-BIKE – očima prvoúčastníka (2010)

Proběhl 4. ročník cyklovýšlapu po katastru Brumova-Bylnice a okolí. Já jako tříměsíční majitel horského kola jsem si tuhle příležitost poznat místní cyklotrasy v takovém rozsahu nemohl nechat ujít – hlodal ve mně ovšem červík zvědavosti - dá se vůbec ve vedru, co hlásali počasáci s varováním, kdo nemusíte, ven nevycházejte (pravdou je, že o jízdě na kole se nezmiňovali) sto kilometrová vzdálenost ujet?

To je totiž avizovaná délka trati této akce (skutečná dokonce 103 km) – tak si říkám – půjdeš se v sobotu ráno podívat jestli se na místě startu u pošty v Brumově nějací blázni najdou – no našli se – a to dokonce skoro padesátka – tak jsem se přidal... Mně jako nováčkovi podobné akce připadala trať docela náročná, ale rozhodně nádherně zvolená – všecka čest autorovi Jožkovi Kolínkovi (???asi to byl on.že?) - viz itinerář na kolo-bezky.cz – Iron-bike – takhle si za den prokličkovat celý náš krásný katastr s překrásnými přírodními scenériemi byl fakt úžasný zážitek...

Když si k tomu přidáte radost z vystoupaných metrů (2800 jich asi celkem bylo) a pak ještě větší z příjemných sjezdů, tak vám vyjde dokonale strávená sobota... Samozřejmě, že přímé pocity z trasy byly i na způsob – kdy už bude konečně tomu stoupání konec (publikována tahle nejmírnější verze – byly v mysli mnohých z nás i trošku jiné-jenže když v půlce kopce vypustíte duši a ta tím, že je lehčí je na kopci v cuku-letu – nezbývá vám, než si tam pro ni došlapat), dá se vůbec tahle kaluž projet, neměl bych v tomto sjezdu radši víc přibrzdit, protože nevíš co bude za tou zatáčkou a především, kdo vymyslel takové vedro.. Ovšem vhodně zvoleným občerstvením – tu zas nesmírný dík za obětavost a precizní servis Jarkovi Jiříčkovi, kterého známe spíš jako Krsoně - jsme se většinou jaksi k cíli dopracovali – pravdou je, že jsme si pak férově řekli – ten smeťák před Bylnicí jsme už nedali, nebo třeba ani Hložeckou kapli – ale i v tom byla dokonalost trasy, že si z ní každý ve finále vybral to, na co síly – tropickým vedrem rychleji ubývající – každému z nás stačily...

Jedinou drobnost bych si dovolil vytknout – poznámky v itineráři typu a pak dál po trase HO nebo Krále Holého vrchu – byly pro mě lehce úsměvné, vzhledem k tomu zmiňovanému tříměsíčnímu vztahu s horským kolem – naštěstí jsem se cestou nějak spároval s Laďou z Poteče a tak se nám s našimi společnými znalostmi-povětšinou tedy jeho znalostmi-podařilo itinerář splnit – zrovna v našem případě bez bylnického bývalého smeťáku - ale to nebylo z neznalosti – nezbyly už síly..

Shrnuto – vynikající akce, kde ač to není závod, každý zkusí jet přece jen o něco rychleji, než se donutí na nedělní projížďce ( jenom asi tak na 99 procent svých možností - beru podle sebe) . Doporučuji pro příště každému, kdo trochu váhá a chce něco zjistit o svých možnostech... Chce to mít kolo a trochu chuti – já třeba kolo ještě před pár měsíci neměl – náhoda tomu chtěla, že z Hradní běžky jsem šel s kamarádem Slávkem – vzhledem k našemu věku už ovšem běžná řeč na ženské nepřišla – přišla řeč tedy na kola a akce s nimi spojené – tak jsem se po nějakém kole začal dívat a na netu se zajímat, co a jak by kolo mělo mít... - takže v mém případě poděkování do třetice – tentokrát Slávkovi, že mě tak pěkně naočkoval a tím pádem jsem mohl poznat, co radostí horské kolo obnáší...

Tak se těším, že na další akci přibude třeba i někdo po přečtení výše uvedených řádků. Že se tam sejdu s těmi, co akci Iron-bike absolvovali, o tom vůbec nepochybuju a taky o tom, že nás bude víc – jak ukazují počty lidí na startu jednotlivých ročníků.
Sportu a zvláště horským kolům zdar!!!  Jiří Mišák

---------------------------------------------------------------------------------

 

 

Slávek Floreš SD- NV.info