28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
středa, 29 květen 2013 23:02

Slavičín: Slavičínský bajkap 26.5.2013

Závod se jel jako 3. část Valašsko-karpatské tour 2013. Zúčastnilo se jej 110 cyklistů od předškolního věku až po veterány. V kategorii muži M1- do 40 let zvítězil Milan Zvonek-Toyota Dolák před Miroslavem Janotou -Valachbajk Team Cyklo a Ivanem Rehákem z Dubnice. Závod mužů M1 se jel na pět pětikilometrových okruhů. Již v prvním kole se tato vítězná trojice odpoutala od zbytku pole. Ve druhém kole se Ivanovi Rehákovi vzdálila dvojice Zvonek a Janota. Tito dva borci spolu bok po boku soupeřili až do poloviny čtvrtého kola. Při nájezdu do posledního kola se v cílové rovince objevil osamocený Milan Zvonek, který svůj náskok v průběhu posledního kola zvýšil na konečných 25 sekund.

V kategorii žen Z1-do 40 let zvítězila Lucie Javorová z Hvozdné před Silvií Zvonkovou-Toyota Dolák a Michaelou Janků-Valachbajk Team Cyklo. Lucie Javorová si od počátku závodu hlídala svoje první místo a svůj náskok neustále zvyšovala až na konečné tři minuty před druhou Silvií Zvonkovou.

Zajímavé souboje se však odehrávali ve všech kategoriích. Ať už to bylo u těch nejmenších, kteří závodili již dopoledne, tak také u těch nejzkušenějších. Všichni bojovali naplno a ze všech sil. Pořadatelé jim připravili kvalitní a zajímavou trať, počasí se vydařilo a úroveň závodu byla vysoká.

Opět se potvrdilo, že myšlenka seriálu závodů v našem regionu byla správná. Každý závod má svá specifika, tratě jsou náročné a pro závodníky určitě zajímavé. Zájem od závodníků je a to znamená i příslib do dalších roků. Tak ať to vyjde.