28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
úterý, 09 červenec 2013 23:02

Pavel Mikuška, mladý biker z Brumova-Bylnice, bojuje úspěšně.

Když jsem psal v červnu informaci o pěkném výsledku Pavla Mikušky na závodě Galaxy Petyša Tour, vyslovil jsem přání, ať se mu v dalších závodech daří. A jak zjistíte z následujících informací o jeho dalších startech, které nám poskytla paní Mikušková, Pavel bojuje a moje přání se plní.

29.6.2013 se Pavel Mikuška zúčastnil závodu Považsko - strážovský pohár v Dohňanech na Slovensku, který probíhal současně se Slovenským pohárem MTB XCO. Pavel se ve své kategorii umístil na hezkém 4. místě. A nebýt pádu, mohlo to být i na bednu. Ale i to k závodům patří. Gratulujeme.

V pátek 5.7.2013 se Pavel postavil na start XIV. Ročníku Poteč TOUR, zařazené do série VKCT a ve své kategorii se umístil na 4. místě. Bohužel byl tento závod poznamenaný velmi špatnou organizací, kdy do cíle dojížděli závodníci z různých stran, kdy každý závodník měl najetý jiný počet km a přesto byli jejich časy uznány a započítány. Pavel Mikuška byl taky jedním z poškozených, neboť dojel do cíle druhý, ale chybou pořadatelů byl vyhlášen až čtvrtým v pořadí.

Chuť si ale Pavel spravil hned druhý den, 6.7.2013, kdy se vydal do Holešova na velmi prestižní závod Bikemaraton Drásal České spořitelny, zařazený do série Kolo pro život. Po náročném pátku v Poteči, kdy jel 17 km, se vydal na trať dlouhou 38 km. Umístil se na 11. místě ve své kategorii(celkově na 43.místě). Zajímavostí je, že mu na trati pomohl Milan Zvonek (Toyota Dolák MTB), který Pavla dle jeho slov vytáhl z krize... Při předjíždění Milan Pavla povzbudil, ten se za ním chvíli svezl a dál pokračoval s nově nabranou silou...

V sobotu 13.7.2013 pojede Pavel Mikuška Valachy TOUR ve Velkých Karlovicích, pojede trať dlouhou 25 km. Tak Pavle, ať Ti to šlape.

Ještě jedna zajímavost: Milan Zvonek (Toyota Dolák MTB) byl v závodě na 54 km celkově na 5.místě, ale ve své kategorii byl 3. Závod na 54 km jel i Jirka Šimara (AMENITY-EXTREM SPORT TEAM) , ten byl celkově na 44. místě a ve své kategorii byl 17.
Tolik tedy informace paní Mikuškové.

A já si na závěr neodpustím malou poznámku k tomu, že si Milan Zvonek dokázal v závodě všimnout mladého závodníka, povzbudil jej a pomohl mu tím k dobrému výsledku. Považuju to nejenom za pěkné gesto od tohoto zkušeného závodníka, ale také za potvrzení jeho sportovní vyspělosti. Budiž tento jeho přístup vzorem pro další závodníky.