Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
úterý, 16 červenec 2013 08:08

Bike Valachy 13.7.2013 – bajkování s Jardou Kulhavým

Závod Bike Valachy přilákal na start závodu na 45 a 25km na tři stovky bajkerů do krásného prostředí údolí vsetínské Bečvy.

Pořadatelům se povedl husarský kousek a na náročnou trať s převýšením téměř 1600m přivedli svěťáka, Olympijského vítěze a také vítěze Epicu v jižní Africe, Jaroslava Kulhavého. Skvělá byla i účast Pavla Boudného nebo Jana Jobánka.


Tahavá stoupání, která se zajídala, sjezd korytem horského potoka (tam jsem nejspíš ohnul úchyt přehazovačky – dalo se pokračovat), krásné lesní trialové úseky, kamenité sjezdy a v poslední třetině se pořadatelé vyřádili – bahnité padáky s prudkými výšvihy a závěrečný downhill po sjezdovce Razula byly tzv. na hraně. Jarda tyto úseky dokonce přirovnal k náročným úsekům v závodech světového poháru, a i když řekl, že stoupání tak akorát, věřte, že jen pro něj, z nás hobíků se jen kouřilo!


Zajištění trati, pořadatelská služba a servis na perfektní úrovni. Šťastní a pohotoví si mohli zajistit jízdu na zapůjčených strojích značky, co na ní jezdí Jarda. Ten mimochodem suverénně závod vyhrál, v cíli se počistil a trpělivě se fotil se zájemci a podpisoval své plakáty.


A jak jsme se za Járou seřadili my? Jirka Šimara borec jako obvykle, celkově 21. místo a 15. v kategorii 20-40, Jarek Čtvrtlík se neuvěřitelně zvedá a jeho 39. místo celkově a 5. v kategorii 40-50 slibuje jeho brzké výstupy na stupně vítězů. Laďa Kašša se letos poprvé napil z poháru hořkosti a v první třetině závodu přišel ve sjezdu o vidli a musel to předčasně zabalit. Já jel v první části pověšený na Laďu a po jeho problému jsem dorazil na 104. místě absolutně a v kategorii 40-50 na místě 16.


Po celou trať mi bylo s úsměvem hlášeno, že v podstatě dýchám Jardovi Kulhavému na záda. Jsem nevěděl, že dýchám tak daleko...


Závěrem podotknu, že tento závod se mi zadřel pod kůži a doufám, že se na něj dostanu i v roce příštím. Tímto mu nenápadně dělám reklamu a doufám, že osloví více regionálních borců, do leskového je to prakticky za humna.

Velké Karlovice – Leskové – Ski areál Razula – pro Naše Valašsko- Mirek Obadal

 

Sdílet