Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
středa, 17 červenec 2013 07:14

Biker z Brumova -Bylnice, Pavel Mikuška na Valachy TOUR

Letošní bikerská sezona je bohatá na závody a závodníci mohou závodit každý víkend. Mezi těmi, kteří se toho snaží využít v míře maximální, je i brumovjan Pavel Mikuška.

13.7.2013 se ve Velkých Karlovicích jel závod horských kol Valachy TOUR, kterého se zúčastnil i Pavel Mikuška, který jel trať dlouhou 25km. Na tento závod se Pavel obzvlášť těšil, protože věděl, že na závod přijede i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.


Do Velkých Karlovic jel už den předem, aby si projel trať. Bohužel den před závodem všechny překvapil vydatný déšť, který suchou a rychlou trať proměnil místy v bahniště. V sobotu se naštěstí počasí umoudřilo a bylo pro závod jako stvořené. Jaroslav Kulhavý startoval už dopoledne, takže Pavel jeho start ještě stihl shlédnout, potom už se připravoval na start on sám.


Na trati dlouhé 25 km se celkově mezi muži umístil na 18. místě a ve své kategorii M 20(muži do 20 let) se umístil na krásném 9. místě. Dojezd do cíle Kulhavého sice Pavel už neviděl, protože chvíli před jeho dojezdem odstartoval, ale Jarda samozřejmě nezklamal a suverénně zvítězil.


Pro Pavla byl tento závod velký zážitek, protože se osobně setkal s Jardou Kulhavým a samozřejmě se s ním i vyfotil... Snad ho toto setkání ještě více nakopne a posune ještě dál.

 

 tz.

 

Sdílet