28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
úterý, 03 září 2013 08:42

Brumovský biker Jirka Šimara: 2.místo na 19. ročníku závodu Continental Novodubnický maraton

Brumovský biker Jirka Šimara se v sobotu 31. 8. 2013 vydal přes hranice na Slovensko, aby se postavil na start 19. ročníku závodu Continental Novodubnický maraton 2013. A tady máme jeho krátké zhodnocení závodu.

Střediskem závodu je Nová Dubnica, tratě vedou většinou terénem Strážovských vrchů s občasnými pěknými výhledy třeba na Velkou Fatru či u nás známý vrchol Vápeč.

Bojoval jsem na trati 67 km dlouhé s převýšením 2 000 metrů. Nejtěžším stoupáním byl výjezd na kopec Baske (955 m). Ale ani další kopce nebyl žádnou procházkou a dávaly pořádně zabrat. Terén byl velmi dobrý, převážně suchý, počasí ideální. Jelo se mně dobře, neměl jsem žádný technický problém. Sil bylo dost, ale v závěrečných „vlnkách"jsem už cítil nabíhající křeče. Zvládl jsem to a na cílové pásce jsem byl maximálně spokojený.

Ze 117 klasifikovaných závodníků jsem obsadil 2. místo. Čas: 3 hod., 12 minut, 18 vteřin. A jeden údaj pro zajímavost – průměrná rychlost 20,9 km/hod. Závod se mně opravdu líbil, zdejší trať je opravdu „srdcovka".