28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
středa, 16 duben 2014 00:16

Miroslav Obadal: Cyklomaraton PÁLAVA, 12. 4. 2014

Trošku delší sobotní výlet na mé první letošní závody mtb do obce Pavlov pod Pálavou se vydařil.

Krásné prostředí Nových Mlýnů pod majestatním dozorem Pálavských vrchů se zříceninami Dívčích hradů, Sirotčího hrádku a Stolové hory bylo kulisou krásného, slunečného závodu, druhého v serii Cyklomaraton. Podle pořadatelů přilákaly závody v takovém prostředí na 700 závodníků ve všech kategoriích. Jely se dětské závody, 30ka a 50ka (já měl na cyklokompu v cíli natočeno 57km).

Jel se mnou i Milan Zvonek, jezdící v této sezoně za nový tým Nilfisk Alto pro cycling team, jemuž vévodí borci jako Hruška nebo Tvrdík. Po drobném Morkovickém „nezdaru" (i s pádem se umístil tak, že já bych za to platil zlatem ) si jel trošku spravit chuť a potlučené koleno. A 2. místem ve své kategorii a 17. místem celkově nenechal nikoho na pochybách, že je borec a dýchal i na záda svému týmovému šéfovi, Janu Hruškovi.

Můj počinek byl „o trošku" skromnější. Na start jsem se dostavil dost pozdě a stál jsem kolem 350. místa, což už bylo dost vzadu. Prvním prudkým výjezdem obcí Pavlov jsem se začal kousat dopředu, ale šlo to ztuha. Po sjezdu k nádrži Nové Mlýny začalo asi 30km více méně rovinatého tempaření po zpevněných cestách nebo lučních polňačkách. Bylo to celkem martýrium dotáhnout nějakou skupinu, chvíli v háku odpočinek, trhák a dotáhnout další skupinu, odpočinek, zase trhák, dotáhnout další a tak vlastně celou první hodinu. Průměrná rychlost první smyčky závodu byla určitě nad 30km/h.

Pak už ve druhé smyčce závodu přišly pořádnější kopce kolem samotné Pálavy a ty zas prověřily vrchařské schopnosti a jízdu ze sedla. Tam už žádné tempaření, jen hrubá síla a pár sjezdů po vinohradských a polních cestách. Od obce Klentnice už se posledních pár km prakticky spurtovalo dolů do cíle v Pavlově.

Byl to závod rychlý, ne příliš technicky náročný, ale když se jede strop, vždycky to krásně bolí . I když jsem nedopadl nijak slavně, sám jsem čekal trochu lepší výsledek, do závodu jsem dal vše a zážitek to byl obrovský. Poléhávajícího na trávě v cíli mě Milan zjistil 184. místo celkově a 22. místo v kategorii. Tak ještě musím dál trénovat . Po dojezdu pohodička, těstovinky, rizoto, kafíčko, teploučko, pár fotek Milana jak bere medaili a večer jsme byli doma, zdraví a spokojení.

Závěrem ještě malá zpravodajská povinnost. Pořadí v cíli hlavního závodu, ve kterém startovalo 400 závodníků.