28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
pondělí, 26 květen 2014 09:07

IX.ročník Slavičínského bajkapu: Letošního bajkapu se zúčastnilo 179 závodníků, což je dosavadní rekord

Letošního bajkapu se zúčastnilo celkem 179 závodníků, což je dosavadní rekord a dominovali v něm závodníci z oddílu Valachbajk CykloMira.

Závod se jel za krásného slunečného počasí, na suché a rychlé trati.

V hlavní kategorii muži M1 (18-39 let) zvítězil Tomáš Frýdl ze zmíněného oddílu, který 30 km trať zajel za 1:14:05. Na druhém místě se umístil Petr Holzner z Valašských Klobouk, který přijel o 35 sekund později a vyměnil si tak místo s Tomášem Frýdlem z předloňského ročníku. Třetí dojel Ondřej Fišera z Amenity Extrem Sport Zlín.

V hlavní ženské kategorii, která se jela na 20 km, obhájila své loňské prvenství sympatická Lucie Javorová - Valachbajk CykloMira. Druhá skončila Kateřina Vaculíková z týmu Pink Rabbit a třetí místo vybojovala Katka Zemánková z Uherského Hradiště.