28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
úterý, 06 říjen 2015 12:42

Cyklomaraton Zlín 2015 – úspěch Silvie Zvonkové

ZLÍN- Tak prosluněný, teplý a vyprášený závod horských kol ve Zlíně nikdo snad nepamatuje. Na počátku října už bylo ve Zlíně i sucho i slunečno ale aby se jelo na krátký rukáv a kraťasy bez zateplujících doplňků, to se tak často ve Zlíně nestává.

Na start se v neděli, 4. října 2015, postavilo celkem přes 500 bikerů ve všech kategoriích, včetně dětských. Dětské tratě vedly po chodníčcích pod „Priorem“, velcí si mohli vybrat ze dvou tratí 25 a 45km. Zlínský závod je těžký s přírodními úseky a stoupáními v celkovém převýšení 1350m a Kudlovská dálnice, Klencov, Světlov nebo tahavý výjezd krz Maleniska jsou úseky kde: „co nenatrénuješ, to neukecáš“. Pár kamenitých sjezdů je taky dost a kdo si chce zatempařit, i asfalt se najde.

Tentokrát z našeho regionu Valašskokloboucka a Brumovsko-Bylnicka mnoho bikerů nedorazilo, snad znavených po sobotním závodě na Ploštině. Nabídky nádherného počasí a krásné dřiny využil jen Marek Žák ze Smoliny, který se v hlavním závodě umístil na krásném 69. místě celkově a 22. místě v kategorii M30 v čase 2:19:58. Já jsem se umístil celkově na 119. místě a v kategorii M50 na 9. místě v čase 2:34:36.

Dva bikeři si zasluhují zvláštní odstavec. Silvie a Milan Zvonkovi jezdící v barvách Nilfisk Alto pro cycling teamu. My všichni je však známe jako naše Klobucké lektory ve fitku. Začnu neslušně Milanem, který měl ambice bojovat o první desítku a v koutku duše určitě i o bednu. Měl však na trati smůlu defektu ještě v první polovině závodu nad hotelem Vega (v té době se pohyboval do osmého místa), kus trati musel běžet vedle kola, než se mu to podařilo opravit a ve zmařeném závodě se nakonec dotáhnul na svou manželku, vzdal své ambice a dělal jí „domestika“, protože jela bez náhradní duše, kterou mu před tím odevzdala při jeho defektu. Silvie nenechala nikoho na pochybách o své letošní skvělé formě a v tomto těžkém maratonu zvítězila ve své kategorii Z30 v čase 2:28:32 i přes jeden nepříjemný pád (má prý krásně namodralou nohu). Nechala za sebou hromadu dobrých bikerů včetně mě  a ve stoupáních do prudkých kopců všem chlapům okolo silně nakládala. Tak velká gratulace směřuje do Valašských Klobouk.

Silvie Zvonková

Pořadatelsky byla trať opět perfektně zajištěna a jen trochu zchudlé občerstvovačky a porce na cateringu po závodě stojí k zamyšlení do příštího roku. Ale to zas nás bikery nezaskočilo, vozíme své gelíky a v cíli se docpem z vlastních zásob tatrankami. A jak řekl před závodem Milan, volně přeloženo, musíš jet tak rychle abys byl v cíli dřív než hlaďák. No, něco na tom je!

Na závěr ještě zpravodajská povinnost. V mužích zvítězil v hlavním závodě Jiří Hradil z Force KCK Zlín a v ženách Jana Bednaříková z Amenity-extrem sport.