Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
úterý, 21 květen 2019 21:20

Bike maraton Hradní okruh v Brumově rozhodla Silvie Zvonková dva kilometry před cílem

BRUMOV-BYLNICE – Regionálním ženám se dařilo v 16. ročníku bike maratonu Hradní okruh v Brumově.


52 kilometrů dlouhý závod rozložený do dvou okruhů, který měl převýšení 1400 metrů, v kategorii Elite vyhrála Silvie Zvonková. Reprezentantka týmu Zvonek Sport Valašské Klobouky na trati v okolí Brumova a Štítné nad Vláří, zajela čas 2:50:32. Stříbrnou příčku vybojovala s padesátisekundovou ztrátou Libuše Prchalová (4 Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem), třetí místo obsadila Sabina Macháňová (Bikecentrum Olomouc, 2:55:51).

v kategorii Elite vyhrála Silvie Zvonková
(další foto ze závodu ZDE)


,,Dlouho jsem přemýšlela, jestli se závodu vůbec zúčastním. A když jsem se rozhodla, tak jsem váhala, kterou trať zvolím. Letos mám totiž na kole najetých jenom 650 kilometrů. Veškerou energii jsem totiž zatím dávala do běhu, když jsem se připravovala na Pražský maraton.“
přiznala Silvie Zvonková.


Valašskokloboucká bikerka nakonec podle rady zkušenějších vsadila na vytrvalost a zvolila nejdelší trasu Hradního okruhu. ,,Dlouho jsem jela na třetí pozici za Sabinou Macháňovou a Libuší Prchalovou. Ve druhém kole jsem však nejprve v kopcích dojela Macháňovou a v průběhu šestačtyřicátého kilometru jsem se začala dotahovat i na Prchalovou. V posledním delším stoupání jsem zrychlila a dva kilometry před cílem jsem se probojovala na zlatou příčku,“ popsala vývoj závodu spokojená Zvonková.

V závodu mužů Elite zvítězil Karel Hartl
(další foto ze závodu ZDE)


V závodu mužů Elite na Valašsku zvítězil Karel Hartl z Hranic na Moravě (Starbike.sk, 2:08:59). Zbývající medailové pozice obsadili slovenští bikeři. Druhý skončil Vladimír Hojdík (PROefekt Team, 2:10:53), třetí místo bral Daniel Drga (Finančné Centrum Team, 2:16:17).

Foto ze závodu
Hradní okruh (foto- Stanislav Foreš)
Hradní okruh /děti, mládež/ (foto- Veronika Kolářová)

 

Lubomír Hotař
foto- Stanislav Floreš, Naše Valašsko info

 


reklama