28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
pondělí, 25 březen 2013 09:06

Bikeři z Valašska úspěšní v Rakousku. Milan Zvonek na 3 místě!

Milan Zvonek z Valašských Klobouk dal asi před měsícem dohromady skupinku cyklistů, abychom se společně účastnili zajímavého závodu horských kol v Rakouském Langenlois, malé vinařské vesnici asi 100km od hranice směrem na Salzburg. Jedná se o první závod celorakouské serie Sportklasse cup Austria s velmi kvalitní i mezinárodní účastí, v tomto případě i v náročných terénních podmínkách s táhlými i prudkými stoupáky a náročnými sjezdy.

Závod byl organizován velice dobrým způsobem jen s tím, že vše bylo v němčině a tak jsme lovili slovní zásobu více méně i s pomocí angličtiny a končetin. Proto třeba mne dost nezaujal komentář před startem k závodu, protože jsem toho z něj moc nepochytil ale bajkerská pravidla jsou na světě stejná a tak to v závodě vše fungovalo jak má. Pokřikovali jsme rechts a links a danke a byl to super zážitek.

Protože cyklisté jsou i V Rakousku lepší a horší, výsledky naší skupinky odpovídaly trénovanosti a vyježděnosti v náročném terénu (téměř kompletní trasa vedla terénem a asfalt byl jen na startu a v cíli).

V kategorii Herren (18-30let) se Milan Zvonek ( jezdec teamu Toyota Dolák mtb) umístil na 3. místě jako nejlepší zahraniční účastník a Petr Holzner obsadil velice kvalitní 9. místo. V kategorii Master 1 (30-40let) obsadil nádherné 9. místo Marek Žák a v kategorii Master 2 (nad 40let) obsadil Miroslav Obadal 24. místo.

Dobrou duší a „servismanem" týmu byla Eva Mozgvová. Ta na trati vymrzala, fotila a filmovala v neustále dobré náladě. Záměrně jsem jako první uvedl vymrzání, neboť po celý den se teploty pohybovaly kolem nuly a foukal ledový vítr. I tak jsme si závod a celý den užili. Přes náročnost závodu můžeme všem bajkerům tuto sportovní akci doporučit. Pokud okolnosti dovolí, rádi bychom se do Langenlois příští rok vrátili aspoň trochu vylepšit letošní výkon a umístění.