28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
pondělí, 08 duben 2013 09:08

OKOLOVALTIC- Bajkeři z Valašska opět úspěšní

První jarní závod bajkerské serie Cyklomaraton Tour 2013 se uskutečnil v sobotu, 6. dubna 2013, v krásném prostředí Lednicko Valtického areálu se startem a cílem v Břeclavi u zámku. Připraveny byly dlouhá trať na 51km a krátká na 22km.

Na jezdce, kterých se sešlo na startu asi 350, čekaly záludnosti letošního zasněženého jara. Silně rozblácené úseky mnohdy i se sněhovou vrstvou střídaly mokré lesní pasáže, polní cesty mezi vinohrady s „odpočinkovým" asfaltem. Asi padesáti až sto metrový úsek bylo nutno přeběhnout po kotníky ve sněhovém bahně s bajkem v rukou. Spokojeni byli více méně všichni, kterým se zdařilo zdolat díky blátu a sněhu technicky i fyzicky náročnou trať a dorazili do cíle.

A proč vlastně na OKOLOVALTIC zazvonilo?
Silvie Zvonková na trati 22km zvítězila ve své kategorii ŽENY 24+ v čase 00:53:41, celkově obsadila 32. místo.

Milan Zvonek se umístil v kategorii MUŽI 19-29let na 2. místě, celkově pak 11. v čase 01:52:53.

Kvalitní byly také výsledky ostatních bajkerů z našeho Valašska.
Marek Žák obsadil v kat. MUŽI 30-39 19. místo a celkově pak 73. v čase 02:19:31.

Jarek Čtvrtlík dokončil závod v kat. MUŽI 40-49 na 18. místě a celkově byl 102. v čase 02:28:46.

Laďa Kašša se umístil v kat. MUŽI 40-49 na 22. místě, celkově pak 112. v čase 02:31:24.

Radek Obadal dorazil do cíle v kat. MUŽI 40-49 na 30. místě, celkově 159. v čase 02:48:07.

Já jsem v čase 02:25:59 obsadil v kategorii MUŽI 40-49 15. místo a celkově 93.