Reklama

19. 04. 2021

Dnes má svátek: Rostislav
neděle, 12 červenec 2015 09:55

David Juřica - Chtěl bych se prát o přední příčky a hlavně hrát pěkný fotbal pro diváky

BRUMOV - Přinášíme rozhovor s Davidem Juřicou, brumovským patriotem a hráčem FC Elseremo Brumov.

 

1. Davide, nedávno skončila sezóna, zhodnot ji svojím pohledem.
Podzim byl vynikající, všechno na co jsme šáhli, nám vyšlo. To už se nedá říct o jarní části. Ta byla v porovnání s podzimem jak bodově, tak herně horší. Taky nám to diváci dali hodně najevo. Ale celkové 4. místo v divizi je super a pro Brumov úspěch!

2. Během fotbalového roku se mluvilo o hráčích Kolář, Šenkeřík, Polách,Fojtík. Jak hodnotíš jejich přínos pro mužstvo Brumova?
Ano to máš pravdu, každý z nich přinesl do týmu svou kvalitu a zkušenosti. Pro nás hráče je radost si zahrát s takovými ikonami v jednom týmu. Co se týče Fojtíka, tak ten je na začátku své fotbalové kariery a myslím si, že to může někam dotáhnout.

3. V nové sezóně bude mužstvo postrádat kapitána Tomaše Polácha, ovlivní to nějak hru Brumova?
Asi ano, Tomáš to byl mozek. Já osobně doufám, že nás to ale moc nepoznamená. Uvidíme, koho sežene vedení, ale každý ví, že Tomáše nahradit nejde.

4. V závěru sezóny se mluvilo o tom, že domácí utkání s Velkými Karlovicemi nebylo uplně košer, můžeš se k tomu vyjádřit?
Zápas s Velkými Karlovicemi se nám nepodařil. A zrovna ani mně, po mém faulu už v první minutě Karlovice proměnili penaltu. Ale zápas byl čistý, chtěli jsme bodovat. Špatné jaro jsme završili s Karlovicemi. Více se k tomu vyjadřovat nehodlám.

5. Mluvilo se o tom, že bys měl odejit hrát do Rakouska. Je to pravda nebo budeš věrný brumovskému mužstvu?
Ano byla taková nabídka, ale zůstanu. Bavili jsme se o tom jak s rodinou, tak s trenérem Mičegou a výsledek byl zůstat. Jsem spokojen.

6. Tak teda, už víme, že zůstavaš. Tvoje cíle?
To je těžká otázka. Chtěl bych zopakovat podzim, jaký byl v minulém ročníku. Chtěl bych se prát o přední příčky a hlavně hrát pěkný fotbal pro diváky.

7. Davide si brumovsky patriot, co tě v letošní sezóně co se týče fotbalu nejvic naštvalo?
Nejvíce jsem byl zklamaný z celého jara a z toho že někteří fanoušci se k nám po nevydařených zápasech obrátili zády.

 

8. Vyzkoušels 2. ligu ve Frýdku Místku, co ty a hra ve vyšší soutěži?
Každý fotbalista má sen hrát co nejvýše. Mám dobré zázemí v Brumově a musela by přijít hodně zajímavá nabídka, abych se všeho vzdal.

9. Davide, je doba dovolených. Jak budeš relaxovat?
Už je dorelaxované (smích). Trenér Mičega nám dal 3 týdenní volno na odpočinek. Já si ho prodloužím ještě o týden, odjíždím na dovolenou až teď.

 

10. Davide ješte jedna osoba odchází z klubu a jde do zaslouženého odpočinku a to pani Ovesná. Já jsem vždy říkal, že to je nepostradatelná osoba v klubu. Jak ty vnímals práci pani Ovesné?
S paní Ovesnou jsem měl nadstandartní vztah. Stando mám stejný názor jak ty, podle mého je nenahraditelná. Tímto bych jí chtěl poděkovat za její služby a popřát mnoho zdraví do dalších let. A doufám, že nás bude povzbuzovat z tribuny.


11. Nebudu se ptát jestli sleduješ portál Naše Valašsko info, protože vím, že ho sleduješ pozorně a patří k tvojim nejoblíbenějším. Co bys vzkázal čtenářům Našeho Valašska?
Ano sleduji Naše Valašsko info denně, máš pravdu. Myslím, že stránky jsou hodně sledované a pro město hodně užitečné. Co bych vzkázal? Choďte na fotbal a čtěte NašeValašsko.

 

Davide, děkuji za rozhovor a přeju vše dobré.
Stanislav Floreš - Naše Valašsko info

 

Zájezd do Tatralandie 18.7.2015
odjezd z Brumovareklama