Reklama

19. 04. 2021

Dnes má svátek: Rostislav
čtvrtek, 30 červenec 2015 10:07

Lukáš Bartošák - ,,Lepší prvoligový start jsem si přát nemohl"

BRUMOV, LIBEREC - Píše se rok 1995, poločas fotbalového utkání brumovského A mužstva, po hřišti běhá 5tiletý klučina a ukazuje, že to s balonem opravdu umí. Levou nohou střílí, kličkuje, užívá si to. Tímto klučinou není nikdo jiný než Lukáš Bartošák.


Fotbalista, o kterém se dnes hodně mluví. Brumovský odchovanec, nyní hráč prvoligového mužstva FC Slovan Liberec.  Požádal jsem Lukáše o krátký rozhovor. On i přesto, že má hodně nabitý program, s rozhovorem okamžitě souhlasil. Tak jdem na to.

 

1. Lukáši, začínal jsi s fotbalem v Brumově. Na koho rád vzpomínaš? Kdo ti dal v Brumově do fotbalového života nejvíce?
,,Poděkovat musím všem trenérům, kteří měli se mnou trpělivost. Nejvíce pan Beňo, pan Pecha a pan Mičega."

 

2. Dostal jsi určitě mnoho nabídek k přestupu ze Žižkova. Proč právě Liberec?
,,Hlavním důvodem, proč jsem si vybral právě Liberec, byl, že hrají Evropskou ligu. Dalším důvodem byl trenér, se kterým se znám ze Žižkova."

3. Dal jsem možnost položit 2 otázky tvojí fanynce Monice K., která osobně navštívila utkání Liberec- Boleslav, a jak sama říkala, povzbuzovala tak moc, až přišla o hlas.
Monika - Co se ti honilo hlavou, když jsi šel kabinami k hřišti? Byl jsi  nervozní?
,,Jsem rád, že mě přijeli podpořit. Bylo hezké podívat se po zápase na tribunu a vidět tam známé tváře. Trošku nervózní jsem byl, ale zápas jsem si šel prostě užít. Říkal jsem si, že nemám co ztratit."

 FC Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav (1.kolo ) 4:2
| autor: Jaroslav Appeltauer


4. Druhá otázka od Moniky - Co přítelkyně, máš teď někoho?

,Ne, momentálně jsem sám."

 

5. Nejlepší posila... Nejlepši hráč.... Dobrá volba... Tolik úryvky z veřejných diskuzí fanoušků. Co ty na to? Představoval sis takový záčátek ligové kariéry?
,,Mám z toho ohromnou radost. Lepší prvoligový start jsem si přát nemohl."

 

6. Tvůj otec patří k legendám brumovského fotbalu. Sklonil hlavu a nic ho nezastavilo. Skvěly útočník. Jak on komentuje tvoje výkony? Dává ti nějaké rady?
,,S tátou si voláme před zápasem i po zápase. Rozebíráme zápas, radí mi, jsem mu za to vděčný."


FC Viktoria Plzeň, FC Slovan Liberec ( superpohár ) 2:1
| autor: Jaroslav Appeltauer


7. V Liberci jsem byl jen jednou. Na vojně jsem zajišťoval jako spojař komunikaci pořadatelů na Rally Bohemia a spal jsem v libereckých kasárnách. Co ty a Liberec. Už jsi navštívil věhlasnou Libereckou ZOO? Jak vypadá tvuj běžny den v Liberci?

,, Mnoho volného času jsem zatím neměl, ale v brzké době se chystám navštívit ZOO i Ještěd. Před sezónou jsem většinu času trávil na stadionu, ale začátkem sezóny nám tréninků ubylo. Stejně, ale většinu času trávím tam, ale když je volno, tak relaxuju doma nebo v Praze."

 

Luky díky moc za rozhovor. Ať se ti daří a přeji ti jen vše dobré.
Stanislav Floreš, Naše Valašsko info

 

 

reklama