Reklama

03. 12. 2020

Dnes má svátek: Svatoslav
čtvrtek, 19 září 2013 10:04

Komentář k hokejovému utkání HC Vlachovice - HC Valašští Sršni 2:11

Vážení přátelé, uplynulo 6 měsíců a naše VHL zase začala, tak jsem se rozhodl, že se přidám mezi ty, kteří se nebojí zase něco napsat o svém týmu.


Náš tým HC Valašští Sršni se v prvním kole utkal s méně obávaným týmem HC Vrbětice a taky jsme výhrou 4:1 potvrdili, že tento soupeř zatím proti nám nemá takovou sílu, aby nás porazil i když to nebylo jednoduché, jak jsem slyšel, protože jsem tento zápas neabsolvoval.

Ve 2. kole jsme narazili na nový tým HC Vlachovice, který hrál minulý ročník o třídu víš a to skupinu C. Určitě z tohoto týmu, jsme měli respekt a obavu co ukáže, jenže Sršni neponechali nic náhodě a okamžitě po vhozeném buly začali tlačit, i když po 9 sekundách byl vyloučen náš hráč Libor Bárta, tak se neponechalo nic náhodě a po 52. vteřině hry jsme vedli 1:0 po krásné střele od červené čáry ( z půlky) Franty Lysáka, brankař neměl rychlý instinkt a už to bylo. Potom se hra přesouvala nahoru a dolu, ale další úder znovu přišel od Sršńů a to v 5:36 min. na 2:0 a to brankou završil Jirka Řepka po krásném blafáku.  Za pouhých 8 minut a to v čase 13.58 min. po přihrávce Vojty Strnky na Mirka Brhela to už bylo 3:0, takže jsme udržovali tempo hry a na konci 1. třetiny 19:44 min. zvýšil Vojta Strnka na 4:0.

Ve 2. třetině se tým Vlachovic trochu probral a to v 20:54 min. zásluhou Pavla Obadala snížil stav na 4:1, ale Sršni se nedali zastrašit a tempo hry stále udržovali ve svůj prospěch i když sem tam Vlachovice zahrozily brejky po chybách v naší obraně, ale brankář Pešout Martin byl nekompromisní a nedal šanci žádnému z nich, kdo na něho jel nájezd a to byli asi 4 samostatné brejky. Opět útočné komando Sršńů, Strnka V. a Mira Brhel zvyšovali na 5:1 a za necelou minutu zvyšoval na 6:1 Petr Kostka a za další 2 minuty opět zvýšil Petr kostka na 7:1 a bylo podstatě rozhodnuto. Tým Vlachovic věděl, že už nemají šanci, aby snížili tento náskok Sršńů i když měli šanci při vyloučení Sršńů 2 krát a to, když ve 2. třetině ve 21:01 a 34:34 minutách promarnili příležitost, aby snížili výsledek. Ve 35:28 min. se trefil Mira Brhel a zvýšil na 8:1.

Ve 3. třetině zvyšoval Lukáš Bařinka na 9:1, pak přišlo menší zaváhání obrany Sršńů a stav byl snížen na 9:2 Alešem Novosadem, ale ze strany Sršńů ve 44:23 min. zvýšil Vojta Strnka na 10:1 a vítěznou branku na 11:2 vstřelil Mira Brhel. Takže tímto výsledkem si potvrdili Sršni druhou příčku před týmem HC Buldoci. Všichni víme, že to nebude jednoduché, protože je u nás ve skupině  ještě jeden nováček a to AHC Bojkovice se kterým se utkáme v neděli 22.9 v 13.45 hod. a tímto Vás všechny příznivce hokeje a našeho týmu zvu na toto  naše utkání, přijd´te nás podpořit.


tz. Šimoník Roman.

Sdílet