Reklama

03. 12. 2020

Dnes má svátek: Svatoslav
neděle, 02 březen 2014 09:33

HC Brumov-Bylnice: Hokejové turné - RUSKO 2014 (2.den)

Hlásíme se vám z našeho malého improvizovaného studia, které jsme umístili na zimním stadioně Brumov-Bylnice. Budeme vás průběžně informovat o našich cestovatelích v Ruské republice.

1.3.2014, první březnový den, čekalo naše borce, jak malé tak velké, první přátelské hokejové utkání s týmem HK Pereslavl. Atmosféra na vyprodaném místním zimním stadioně byla úžasná. V devět hodin začal slavnostní ceremoniál za účasti starosty města Pereslavl Denise Košurnikova a představitele oblastní Dumy Alexandra Kučmenka. Zazněly hymny Česka, Slovenska a Ruska, krasobruslaři kroužili po ledové ploše se státními vlajkami všech tří zemí.

Po desáté hodině bylo zahájeno hokejové utkání našich mladých borců. Kluci vstoupili do utkání velmi opatrně, byla na nich znát také únava z předešlého dne a hlavně tříhodinový časový posun. Po první třetině prohrávali 3:0 a do druhé třetiny nastupovali s odhodláním vstřelit alespoň jeden gól. Ale i druhá třetina skončila v neprospěch našeho týmu a prohrávali jsme 5:0. V poslední třetině se konečně začalo klukům dařit, sehráli se a nastříleli soupeři 4 branky, o které se podělili Kuba Pacík 2, David Januščák a Marian Pažítka po jedné brance.Soupeř se ale také nevzdával a do naší branky vstřelil ještě tři goly. Konečný výsledek prvního utkání našich kluků v Rusku je 8:4 (3:0,2:0,3:4) pro tým HK Pereslavl. Klukům patří velké poděkování za snahu a vzornou reprezentaci našeho klubu a věříme, že trenér Jarda Vaněk ml. vymyslí vítěznou strategii na zítřejší utkání s týmem Uglič. Kluci držíme vám doma palce !!!!!

Po obědě nastoupili k hokejovému utkání naši chlapi Také jim se začátek utkání moc nepovedl, bojovali o každý centimetr ledu a po první třetině byl stav utkání 3:2 pro domácí tým. Chlapi mají bojovnost v krvi a nic nevzdali. Do druhé třetiny nastoupili s odhodláním a vůlí otočit skore ve svůj prospěch, ale i přes velkou snahu i po druhé třetině měli chlapi pořád jednogolové manko. Zbývalo jim ještě 20 minut čistého času k otočení výsledku ve svůj prospěch. Nakonec se jim podařilo vstřelit jednu branku, kterou vyrovnali skore na 5:5 ( 3:2,2:2,0:1) a následovaly samostatné nájezdy. Náš tým podržel golman a přesnou střelou Luboše Karšaye jsme zvítězili nad týmem HK Pereslavl 6:5. Branky za náš tým dali Luboš Karšay hetrick a rozhodující nájezd, Jozef Latkoczy a Kuba Vaněk. Našim borcům patří velká gratulace a věříme, že se budou zápas od zápasu zlepšovat.

Zimní stadion v Pereslavle má kapacitu cca 500 lidí a byl na oba zápasy vyprodaný. Cena vstupenky na žáky byla 150 rublů ( 90,- Kč) a vstupenka na muže stála 250 rublů ( 150,- Kč). Byli jsme první československý tým, který hrál na tomto stadionu a pro místní obyvatele to byla událost, kterou pojali opravdu ve velkém stylu. Přivítali naše cestovatele podle místního zvyku ruskými palačinkami v národních krojích. S vedením klubu se naši zástupci domluvili na vzájemné spolupráci , klub HK Pereslavl přijal naše pozvání a v srpnu přiletí na soustředění na naš zimní stadion.

Odpoledne po utkání následovala prohlídka města a v 19:00 hod večeře v hotelu Oskar, kde jsou naši cestovatelé ubytovaní.

V  neděli 2.3.2014, čeká naše borce další klání na místním zimním stadionu a to s týmem HK Uglič, kterému se rozpustil led a utkání s našimi borci přijedou odehrát do Pereslavle. Slavnostní zahájení je naplánováno na 10:00 hodin a začátek utkání žáků na 11:00 hod. Chlapi odehrají zápas ve 14:00 hod. Toto utkání budete mít možnost zase sledovat na stránkách www.torpedo-ice.ru.

To je zatím všechno a naše miniredakce se zítra zase ozve s dalšími aktuálními informacemi o probíhajícím Hokejovém turné po Ruské republice.

 

tz. HC Brumov-Bylnice