Reklama

03. 12. 2020

Dnes má svátek: Svatoslav
pondělí, 03 březen 2014 08:57

HC Brumov-Bylnice: Hokejové turné - RUSKO 2014 (3.den)

Zdravíme všechny naše příznivce. Jsme tady opět z našeho iprovizovaného studia na zimním stadioně Brumov-Bylnice.

V neděli 2.3.2014 se naši cestovatelé probudili do mrazivého a zasněženého dne v Pereslavle. Tak jako u nás zde probíhají oslavy masopustu, trhy, jarmarky, které si nenechala ujít ani naše skupina. Po vydatné snídani se hráči přesunuli na zimní stadion, kde je již čekal druhý soupeř, a to hráči z města Uglič. Přijeli dvěma autobusy, hráči, fanoušci i zástupci města Uglič. Po slavnostním ceremoniálu s hymnami zúčastněných zemí a zdravicí, kterou pronesl zástupce starosty města Uglič pan Alexandr Nikolajevič, začalo v 11:00 hod druhé hokejové utkání našich mladých borců.

Do zápasu nastoupily naše hokejové naděje v plné síle a zaskočily svého soupeře. Po první třetině vedli kluci 2:1 a celé utkání makali a odváděli skvělý výkon. Síly jim došly pár sekund před koncem, kdy toho soupeř využil a vstřelil po sobě dva goly, to se klukům už nepodařilo vyrovnat a také chybělo to pověstné štěstí. Utkání skončilo 8:6 (1:2, 4:3,3:1) pro tým Uglič. O naše branky se postarali hráči Marian Pažítka hetrickem a po jednom golu David Januščák, Kuba Pacík a Krištof Dužek . Kluci se lepší zápas od zápasu a je třeba jim poděkovat za předvedenou hru a povzbudit je do dalších utkání. Atmosféra byla opět vynikající, rodiče a fanoušci povzbuzovali mladé borce jako na ligovém utkání, jedním slovem SUPER. Kluci držte se, doma vám také všichni fandíme!!!!!

Po zápase byl oběd v hotelové restauraci, chvilku odpočinek a zase na led. Tentokrát chlapi. Soupeř z Ugliče přijel s dvaceti hráči, ale to naše borce nijak nezaskočilo. Do branky se postavil tentokrát Peter Božik, který tak jako Jano Krajča v prvním zápase nezklamal a podržel náš tým.Trenér bude mít těžkou volbu koho nominovat do zítřejšího utkání s Rybinskem.

Skore otevřel tým Ugliče rychlou brankou, naši borci se nezalekli, zamakali a vzápětí vyrovnali a to jim dodalo sebevědomí a sílu a začal střelecký koncert. Po první třetině se skore utkání zastavilo na 2:4 pro náš tým. Druhá třetina nebyla tak bohatá na goly a skončila 1:2 pro nás. Do třetí třetiny dali chlapi všechny svoje zbývající síly a dočkali se zaslouženého "ovoce".Soupeř neměl žádnou větší šanci, podařilo se mu vstřelit pouze jednu branku. Za to naši chlapi předvedli výbornou hru a výsledek to také potvrdil, vyhráli 5:11 ( 2:4,1:2,1:5). Střelecky se prosadil Luboš Karšay sedmi brankami, Tomáš Bačo, Jarek Vaněk ml.,Jozef Latkoczy a Andrej Pastorák po jedné brance. Super výkon celého týmu, gratulujeme!

Po celou dobu pobytu v Pereslavle se naší skupině moc věnovali, ubytování, jídlo, program, zabezpečení zápasů, všechno bylo na vysoké úrovni. Odpoledne se všichni rozloučili, nasedli do připraveného autobusu a vyjeli směr Uglič do jaroslavské oblasti. Po příjezdu do města Uglič se naši cestovatelé ubytovali v hotelu Duk, hokejové výstroje si dali usušit do připravených šaten. Večeři měli nachystanou ve vyhlášené restauraci Na Uspenské a večer proběhlo ještě posezení s přáteli z města Uglič, kteří byli u nás v létě na soustředění. Všechny tímto zdravíme a těšíme se na letošní jejich soustředění u nás.

Den byl hodně náročný, oslavy masopustu, hokejové utkání, přejezd do města Uglič, posezení s přáteli. Je třeba se dobře vyspat na zítřek, kdy naše borce čeká utkání na přírodním ledě v Rybinsku v 19:00 hod . Prodáno je již 1000 lístků a o zápas je mezi místními velký zájem.

Děkujeme Vám za úspěšnou reprezentaci našeho klubu, města, kraje a České republiky a budeme vám zítra držet palce, abyste pokračovali ve vítězné šňůře.

Dnešní reportáž končíme gratulací všem hráčům a poděkováním fanouškům, kteří naše borce doprovázejí, za jejich podporu.

 

tz. HC Brumov-Bylnice