Reklama

03. 12. 2020

Dnes má svátek: Svatoslav
úterý, 04 březen 2014 07:49

HC Brumov-Bylnice: Hokejové turné - RUSKO 2014 (4.den)

2.3.2014 ve večerních hodinách dorazili naši cestovatelé do družebního města Uglič. Je to jedno z nejstarších měst v Rusku. Jeho vznik se datuje kolem roku 937.


Sám původ názvu města Uglič je záhadou. Je několik verzí, ale ani jedna není považována za věrohodnou. Ví se jen, že původně se toto místo nazývalo"Ugličnoje pole". Dnes je to klidné okresní město na břehu Volhy s 34,5 tis. obyvateli a s mnohými stavebními památkami.


Po bohaté pondělní snídani odjeli všichni autobusem na centrální náměstí Ugliče a přijali pozvání starosty města Uglič za přítomnosti televize a tisku. Předali si navzájem upomínkové dárky a nechyběla i ruská vodka. Dále měli zajištěnou exkurzi do Ugličského kremlu. Většina z nás si myslí, že kreml je pouze v Moskvě, ale není to tak přesné. Kreml ve starém Rusku znamenal městský hrad nebo pevnost a dodnes se vyskytuje v mnoha ruských městech. Ugličský kreml stojí na vysokém pravém břehu Volhy. Hlavní stavbou je Spaso- preobraženský chrám z roku 1773 s úchvatným interiérem . Také další chrámy kremlu jsou velice dobře udržované a zobrazují ruskou kulturu. Bylo to krásné rozloučení s historickým městem a každý si odváží nezapomenutelné vzpomínky.


Kolem poledne nasedli všichni do autobusu a rozjeli se do města Rybinsk,které bylo dalším cílem našich cestovatelů. Po příjezdu poobědvali v restauraci "Steak" a potom přejeli do rajonu Rybinska "Perebory". Nejdříve si umístili hokejové bagáže v šatnách stadionu a potom se šli ubytovat do krásného hotelu "Volha". Odpoledne se děti zúčastnily různých přichystaných soutěží a muži odpočívali před večerním utkáním


V 19:00 hod byl naplánovaný začátek utkání mužů s místním hokejovým klubem na přírodním ledě s kapacitou 1 200 diváků. Tentokrát se našim borcům nepodařilo zdolat soupeře a tento zápas prohráli. Nemáme do této doby přesný výsledek, ale určitě vás o průběhu zápasu, který snímaly dvě televize, budeme později informovat. Na výkonu našich borců se podepsal náročný program a v neposlední řadě také včerejší ruská vodka.


Po utkání následovala bohatá večeře v hotelové restauraci a večerní program.

Dnes 4.3.2014 sehrají naši mladí borci dopoledne svoje již třetí utkání s HK Rybinsk, věříme, že se jim bude dařit lépe než mužům a budeme držet palce!!!

 

 

tz. HC Brumov-Bylnice