Reklama

01. 12. 2020

Dnes má svátek: Iva
čtvrtek, 06 březen 2014 08:42

HC Brumov-Bylnice: Hokejové turné - RUSKO 2014 (5. a 6. den)

Po náročné noci všichni uvítali vydatnou snídani a před desátou hodinou se přesunuli na stejný zimní stadion, kdy v 10:00 hod začali měřit své síly naše mladé hokejové naděje s týmen HK Rybinsk.

Již první třetina naznačovala, že toto utkání bude v režii našich kluků. Přestože skore otevřeli domácí, hru měli kluci plně pod kontrolou. Druhá třetina nepřinesla žádný gol a vše se rozhodovalo ve třetí třetině, kterou naši kluci bravurně zvládli a dotáhli zápas do vítězného konce 2:1 ( 0:1,0:0,2:0). O naše branky se postarali David Januščák a Krištof Dužek. Celému týmu patří velká gratulace za výbornou hru a věříme, že vítězství nebylo poslední. Kluci jen tak dál

Celé utkání přenášela televize, perfektní nálada na tribunách, kde bylo cca 400 fanoušků, kteří vytvořili klukům bezva prostředí a hnali jich svým povzbuzováním k velkým výkonům. Mrzlo a bylo pod mrakem, ale nikomu to na náladě neubralo. Naši hráči si z těchto utkání odvážejí krásné medaile jako vzpomínku na HK Rybinsk.

Po bohatém obědě byl přistavený autobus a naši cestovatelé se vydali podle plánu do dalšího cíle svého turné - města Jaroslavl. Ubytování v krásném penzionu a vydatná večeře dodala tak potřebnou energii naší skupině po náročném předešlém dnu.Večer se všichni zúčastnili položení květin k památníku hráčům "Lokomotiv" vedle zimního stadionu Arena 2000 a utkání KHL mezi týmy "Lokomotiv"(Jaroslavl) a "Barys"(Astana) na tomto stadionu.Pro naši skupinu si udělal čas i prezident klubu "Lokomotiv" pan Jurij Jakovlev. Proběhlo srdečné setkání, kdy se probrala i možná spolupráce mezi kluby. Se zástupci našeho klubu proběhlo intervium v televizi, byla to velká reklama našeho města Brumov-Bylnice, kraje i České republiky. Po návratu do penzionu byla připravena ještě lehká večeře a všichni se po náročném dnu těšili do postelí.

Naši cestovatelé jsou velmi spokojeni s průběhem turné, panuje tam dobrá nálada. Zasílají naším prostřednictvím srdečné pozdravy a těší se, až se podělí o své neuvěřitelné zážitky z této země.

--------------------------------------------------

Je středa 5.3.2014 a den našich cestovatelů byl opět náročný. Program mají od budíčku až do večerky, podle informací nemají čas ani na nákupy. Po vydatné snídani měli naplánovanou exkurzi po Jaroslavli. Město leží na soutoku řek Volha a Kotorosl, má 604 tisíc obyvatel a je rozděleno do šesti rajonů. Jsou zda vysokoškolské koleje, pravoslavné kostely, mešita i synagoga. V roce 2005 bylo historické centrum města zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Po prohlídce města odjeli všichni autobusem do Tunošné k památníku, který stojí na místě pádu letadla 7. září 2011, ve kterém bylo 45 osob ( 26 hráčů Lokomotiv Jaroslavl, 11 členů realizačního týmu a 8 členů posádky). Na palubě se nacházeli i tři čeští reprezentanti Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček a slovenský reprezentant Pavol Demitra. 43 osob včetně tří českých hráčů nepřežilo, jeden hráč zemřel později v nemocnici, přežil pouze palubní inženýr, který utrpěl těžká zranění. Položením květin uctili jejich památku a zavzpomínali na patrona našeho hokejového clubu Karla Rachůnka.

Ve 14:00 hodin poobědvali naši cestovatelé v restauraci "Jaroslavský statek" a od 15:00 hod probíhalo hokejové utkání žáků s týmem žáků SK Lokomotiv. V prní třetině to byl velmi vyrovnaný zápas, kluci makali, bojovali. Tomu také odpovídalo skore po první třetině 2:2. Druhá třetina se našim moc nepovedla, golově se jim nepodařilo prosadit. Soupeř využil malého zaváhání a s dvougolovým mankem odcházeli kluci do šaten. Do poslední třetiny vložili kluci všechny síly a odhodlání, golmani podrželi suprově tým, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Utkání skončilo vítězstvím sehraného týmu SK Lokomotiv 7:4. Branky za naše mladé borci vstřelili Marian Pažítka dvě,David Januščák a Jirka Bistrý po jedné. Kluci bojovali jako lvi, byli rovnocenným soupeřem po celý zápas, ale štěstí stálo více na soupeřově straně. Děkujeme klukům za obětavou hru a věříme, že se jim podaří příště soupeře zdolat.

Dalším dnešním programem byla návštěva planetária. Původně to měl být ruský cirkus, ale bohužel je až do konce března uzavřený. Planetárium bylo založeno v roce 1948 na místě bývalého kostela a kláštera. Architektura planetária je originál. Je zde hvězdárna,muzeum historie sovětského kosmonauta,interaktivní vzdělávací centrum. Prohlídka byla velmi zajímavá, velice se všem líbila.

Po prohlídce planetária každému vyhládlo.Večeře byla v luxusní resturaci, všichni se jen zalizovali. Zúčastnilo se jí také vedení Lokomotiv Jaroslavl, kterému naše výprava předala pamětní listy, diplomy, upomínkové předměty, plakety. Proběhlo focení, posezení a navázaly se slibné kontakty pro případnou spolupráci obou clubů.

Další den mají naši cestovatelé za sebou. Zítra je čeká hokejové utkání mužů a přesun do Elektrostali - část Moskvy a my se vám opět připomeneme s malou reportáží.

 

tz. HC Brumov-Bylnice