01. 12. 2020

Dnes má svátek: Iva
úterý, 11 březen 2014 10:29

Brumovjan Erik Fojtík na paralympijských hrách v Soči (4.část)

Tak máme za sebou další zápas. V neděli 9.3., jsme opět otvírali ranním zápasem další turnajový den. Naším soupeřem bylo Švédsko, proti kterému máme za poslední léta pozitivní skóre. Jenže tentokrát bylo už od úvodních minut znát , že Švédové nám nedají ani kousek ledu zadarmo a srdnatě se bránili českým atakům.

Utkání bylo až na pár akcí soupeře plně v naší režii. Bohužel nám chyběl klid v zakončení a hra byla až do 3 třetiny bezgólová. Pak se podařilo Palátovi zachytit puk u mantinelu a z otočky vystřelit. Puk srazil do vlastní brány švédský obránce Holm a konečně jsme vedli 1-0. Ještě před koncem 3. třetiny však tentýž hráč , tedy Holm, si po zatáhnutí puku za bránu najel před českého golmana a poslal prudkou ránu do české brány. A bylo srovnáno na 1-1.

V nastaveném čase branky nepadly a tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V těch se podařilo skórovat jenom českému týmu, a to až při posledním nájezdu, který proměnil Krupička a zajistit nám výhru 2-1.

A můj pocit či názor po utkání: "tento výsledek není to, co si tým představoval. Potřebovali jsme jednoznačně získat tři body a máme jenom dva. Po zápase s Kanadou nás asi budou tyto zaváhání mrzet".