Reklama

01. 03. 2021

Dnes má svátek: Bedřich
středa, 12 březen 2014 10:48

Brumovjan Erik Fojtík na paralympijských hrách v Soči (5.část)

Včera, tedy 11.3., se proti sborné Čechie postavil soupeř nadmíru kvalitní , Kanada. A situace byla jasná. Pokud chceme postoupit do bojů o medaile, musíme vyhrát.


Hráči Kanady hned po úvodním buly pronikli před Vápenku, Rempel orazítkoval tyč naší branky a Kanada rozhodně určovala tempo hry. Ale českému týmu se dařilo jejich hru narušovat a díky nepřesným přihrávkám kanadských hráčů jsem získávali často kotouč. Podařilo se nám i několik slušných akcí , které končili střelou na bránu kanadského golmana. Dlouho se nám dařilo držet bezbrankový stav, což nám stále dávalo šanci na úspěch. Nakonec se však Kanada dočkala a po vybojovaném puku za bránou přihrál Bridges Westlakeovi a ten prostřelil mezeru mezi lapačkou a vyrážečky Vápenky. Prohrávali jsme 0:1.


Poté se hra přelévala na obě strany, bojovali jsme, ale Kanada prokazovala svou zkušenost na puku. Přesto jsme ještě měli šanci alespoň na vyrovnání. V posledních vteřinách zápasu nechybělo mnoho a puk by skončil v kanadské bráně po skrumáži před jejich bránou. Nepodařilo se. Kanada zvítězila 1:0.
Výsledek znamenal, že jsme nepostoupili do bojů o medaile, což ale neubralo na radosti českého týmu neboť podal velmi dobrý výkon, který by si byl zasloužil i remízu.


Po odehrání všech utkání ve skupinách tedy platí, že Kanada s Norskem postupují do bojů o medaile spolu s Ruskem a USA, bojů o umístění se zúčastní Česko, Švédsko, Korea, Itálie.


První utkání o konečné umístění Česko-Korea se hraje dnes v 17 hodin.


Ze Soči zdraví Erik Fojtík, reprezentant ČE ve sledgehokeji

 

 

1. část ZDE

2. část ZDE

3.část ZDE

4. část ZDE