Reklama

08. 12. 2021

Dnes má svátek: Květoslava
neděle, 16 březen 2014 16:25

Brumovjan Erik Fojtík na paralympijských hrách v Soči (7.část)

14.3. byly sehrány poslední zápasy paralympijského turnaje sledgehokejistů ve skupině o 5. až 8. místo.


V boji o konečnou sedmou a osmou příčku nastoupila Korea proti Švédsku a vyhrála 3:0. Celému utkání dominoval fyzicky velmi dobře připravený celek Koree a jeho vítězství bylo naprosto zasloužené.


Nás pak čekal zápas o 5. místo. Český tým po utrápeném výkonu nad Koreou, ukázal stejný výkon i proti týmu z Apeninského poloostrova, kdy již od prvních minut Italové předváděli hezký sledgehokej na, který jsme nedokázali najít zbraň. Naše trápení pokračovalo až do 3. třetiny, kdy v úvodu prudkou nahrávku Kubeše usměrnil do brány Šafránek. Češi se vzchopili a do poloviny třetí třetiny zvyšoval Geier na 2:0. V závěru hráli Italové v 6 hráčích power play a Geier svou druhou trefou uzavřel výsledkem na 3:0. Tyto zápasy se hrály den před finálovými a divácký průměr se pohyboval nad 5 500 diváky.


O den později se utkali o bronz hráči Kanady a Norska, když favoritem byl zámořský celek. Ne že by nebyli Norové zdatným duelantem, ale nutno říci že Kanada si tento zápas ohlídala a nakonec vyhrála přesvědčivě výsledkem 3:0.


Finálové zlato chtěli pro svou zemi velmoci, USA a Rusko. Kvalitní zápas byl vyrovnaný co do počtu šancí, ale zvítězila dravost mladého, ale zkušeného týmu ze zámoří. Celek USA vyhrál těsně 1:0 a mohl slavit zisk zlatých medailí.


Těmito zápasy skončil sledgehokejový paralympijský turnaj v Soči, a následující turnaj se přesune do Asie. Hostitelem další olympiády bude korejský Pchjongčchang v roce 2018. Slavnostní ukončení her bude 16.3., kde bude předána pochodeň Koreji.


Ze Soči zdraví Erik Fojtík, reprezentant ČR ve sledgehokeji

 

 

1. část ZDE

2. část ZDE

3.část ZDE

4. část ZDE

5. část ZDE

6. část ZDE