05. 12. 2020

Dnes má svátek: Jitka
neděle, 16 březen 2014 16:25

Brumovjan Erik Fojtík na paralympijských hrách v Soči (7.část)

14.3. byly sehrány poslední zápasy paralympijského turnaje sledgehokejistů ve skupině o 5. až 8. místo.

V boji o konečnou sedmou a osmou příčku nastoupila Korea proti Švédsku a vyhrála 3:0. Celému utkání dominoval fyzicky velmi dobře připravený celek Koree a jeho vítězství bylo naprosto zasloužené.

Nás pak čekal zápas o 5. místo. Český tým po utrápeném výkonu nad Koreou, ukázal stejný výkon i proti týmu z Apeninského poloostrova, kdy již od prvních minut Italové předváděli hezký sledgehokej na, který jsme nedokázali najít zbraň. Naše trápení pokračovalo až do 3. třetiny, kdy v úvodu prudkou nahrávku Kubeše usměrnil do brány Šafránek. Češi se vzchopili a do poloviny třetí třetiny zvyšoval Geier na 2:0. V závěru hráli Italové v 6 hráčích power play a Geier svou druhou trefou uzavřel výsledkem na 3:0. Tyto zápasy se hrály den před finálovými a divácký průměr se pohyboval nad 5 500 diváky.

O den později se utkali o bronz hráči Kanady a Norska, když favoritem byl zámořský celek. Ne že by nebyli Norové zdatným duelantem, ale nutno říci že Kanada si tento zápas ohlídala a nakonec vyhrála přesvědčivě výsledkem 3:0.

Finálové zlato chtěli pro svou zemi velmoci, USA a Rusko. Kvalitní zápas byl vyrovnaný co do počtu šancí, ale zvítězila dravost mladého, ale zkušeného týmu ze zámoří. Celek USA vyhrál těsně 1:0 a mohl slavit zisk zlatých medailí.

Těmito zápasy skončil sledgehokejový paralympijský turnaj v Soči, a následující turnaj se přesune do Asie. Hostitelem další olympiády bude korejský Pchjongčchang v roce 2018. Slavnostní ukončení her bude 16.3., kde bude předána pochodeň Koreji.