Reklama

01. 12. 2020

Dnes má svátek: Iva
čtvrtek, 27 březen 2014 07:43

KLM: V Brodě se rozhodlo. HC Brumov-Bylnice slaví titul

Brumovské áčko mužů ve středu 26.3.2014 čekal v Uherském Brodě 4. finálový zápas, ve kterém chlapi měli za stavu 2:1 na série výhodu, na hokejkách vítězství a zisk titulu mistra krajské ligy mužů!


Již od začátku bylo jasné, že to bude hodně bojovný a vyrovnaný zápas, o jejímž vítězi rozhodnou i nepatrné chyby týmů.


Po menším třicetiminutovém zpoždění brumovští chlapi do zápasu vletěli se vší parádou. Během prvních minut Brumov domácí brodský tým lehce přehrával. V průběhu třetiny se síly vyrovnaly a hrál se hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Oba týmy podrželi skvělými zákroky brankáři. Nakonec se první radoval tým Brumova v 17. minutě po střele Radka Holíka, na kterou brodský brankář nestačil zareagovat. Ke konci třetiny u brumovského brankáře Zuba zacinkala pouze tyčka. Stav po 1. třetině skončil 0:1 pro Brumov.


Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu. Oba týmy se dostávaly do mnoha šancí. Brodskému týmu se podařilo skóre dorovnat v 7. minutě při přesilové hře, kdy střela od modré čáry skončila za Zubovými zády. Ale tři minuty před druhou sirénou po vybojování kotouče Radimem Antonovičem za brodskou brankou skvěle našel najíždějícího Radka Holíka mezi kruhy a ten se v zakončení nemýlil! Brumov odcházel opět s jednogólovým náskokem 1:2 do kabiny.


Závěrečná dvacetiminutovka byla napínavá. Brodský kádr se snažil o vyrovnání, naopak Brumov musel udržet těsné vítězství. Po čtyřech minutách domácím se nakonec podařilo zklepnuté nahození před brumovskou brankou tečovat brodskému hráči Eriku Měšťánkovi a stav byl opět nerozhodný 2:2. Domácí tým se snažil o otočení zápasu, našemu týmu ale skvěle kryl záda brankář Zubo!!! V 51. minutě chybu brodského hráče na modré čáře využil Roman Nesrsta a dělovkou propálil kotouč za Oharkova záda a zajistil tak zvýšení na 2:3. Chlapi ke konci třetiny bránili svůj těsný náskok i při hře domácích v 6 hráčích. Pár sekund před koncem Radim Antonovič vtísnil gól do prázdné branky. Ta nebyla uznána z důvodu posunuté brodské brány. To chlapům nezabránilo ubojovat těsný, i přesto vítězný a zasloužený výsledek 2:3.

A mohlo se začít slavit!!!

 

4. finálové kolo KLM - středa 26.3. 2014 Uherský Brod

HC Uherský Brod - HC Brumov-Bylnice 2 : 3 (0:1, 1:1,1:1)

Branky: 19 Holík 2(Bajtala, Antonovič), 10 Nesrsta (Karšay)

Sestava HC BBSS: Zubo (Kučera) - Šudoma, Ondra, Holík, Šimek, Vodák, Peterka, Antonovič, Karšay, Žabčík, Nesrsta, Hurta, Vaněk Jakub, Bajtala, Vraník, Bednařík, Bajtala

Rozhodčí: Smilek, Janiš, Novák, Tresty: 6:7, Využití: 1:1

 

tz. HC Brumov-Bylnice