Dnes má svátek: Barbora
úterý, 08 leden 2013 18:14

Komentář k hokejovému utkání HC Hrádek - HC Valašští Sršni 4:6

Zdravím všechny příznivce a fanoušky Valašské hokejové ligy, chci touto cestou upozornit fanoušky týmu HC Valašských Sršńů, že tento tým se poslední týdny zvedl ze dna tabulky a dokazuje, že se jen tak nevzdá, tento víkend zvítězil nad mužstvem HC Hrádek.

Od úvodního buly bylo vidět, že to bude velice plnohodnotný souboj, protože Sršni měli co oplácet po prvním kole, které prohráli těsně 1:2 a taky to bylo na nich znát, že měli chut´ hrát dobrý hokej a už v 5:22 min. se ujali vedení 1:0 po brance Pavla Střelce, lehkou tečí mezi nohy brankáře Standy Macka. Utkání bylo vyrovnané, ale Hrádek po malé hrubce obrany v 10 :11 min. inkasoval znovu po lehčí dorážce opět Pavla Střelce a bylo to 2:0 a Sršni měli opět navrch, ale v okamžiku Hrádek zaútočil a stav se změnil během minuty a stav byl snížen na 2:1 brankou Lud´ka Hlavici i když některé mužstvo se někdy z takové rychlé branky těžko vzpamatovává Sršni nenechali nic náhodě a opět po pár minutách po rychlém protiútoku se skore zvýšilo na 3:1 a to ve 13:32 min. po krásné akci od modré čáry, kterou založil Libor Bárta na útočnou dvojci Střelec - Strnka a druhý jmenovaný dával branku, přes veškerou snahu zachytit puk už brankář nestihl a hra byla v rukou Sršńů. Bylo se tedy na co dívat, ale v první třetině se už nic zajímavého nestalo.

Po vhození buly druhé třetiny, bylo tedy jasné kdo je favoritem utkání a ve 22:10 min. se opět trefil Strnka Prokop a stav byl 4:1, i když ogaři z Hrádku se jen tak nevzdali, ukázali velké nasazení a bojovnost, ale pořád jim chybělo kousek toho štěstí a to se jim prozatím nedostalo a v 28:05 min. zvýšil skore Petr Kostka na 5:1 a zdálo se že všechny trumfy Sršni mají v rukávu a už je nemůže nic překvapit, ve druhé třetině se už taky nic vážného nestalo a do třetí třetiny Sršni nastupovali z velkým elánem. Ale co čert nechtěl, tak se taky stalo po úvodním buly třetí třetiny po 27 sekundách snížil stav utkání Sańák Roman na 5:2 a to nebylo všechno ze strany Hrádku jejich hra začala být čím dál víc agresivnější a to se jim vyplatilo a ve 45:11 min. opět potrestali nedůslednou obranu a hráč Michal Štěpaník vstřelil branku, stav byl už 5:3. Sršni se nevzdali a po rychlém protiútoku, který založil Lukáš Bařinka po nahození puku na brankáře dorážel Šimoník Roman poprvé se mu to nepovedlo, ale vzápětí odražený puk od betonu dorazil do branky mezi nohy a tím si okamžitě spravili skore a stav byl 6:3 to se stalo ve 45:54 min. Tempo se urputně navyšovalo a bylo znát, že se ogaři z Hrádku jen tak nevzdají a taky došlo k tomu, že se stav změnil v 56:46 min. na 6:4 a to tedy poslední brankou zápasu hráčem Lud´kem Hlavicou.

Bylo vidět, že se jen tak nevzdají, ale už to nebylo nic platné a do konce zápasu se už nic nestalo. Sršni tedy opět po ČTVRTÉ za sebou vyhráli, ale o tomhle víkendu to nebudou mít jednoduché, čeká je favorizovaná Rokytnice, která se nachází na 3. místě a pokud by se Sršńům podařilo vyhrát, tak by to pro ně bylo velice cenné vítězství. Tímto Vás všechny příznivce hokeje a našeho celku zvu na tento zápas, který se odehraje v sobotu ve 12:30 hod. Přijd´te nás povzbudit, těšíme se na vás- vaši Sršni.