Reklama

05. 12. 2020

Dnes má svátek: Jitka
pátek, 12 únor 2016 08:23

Jaroslav Vaněk prezentoval HC B-B v Německu a ve Švýcarsku

Ve dnech 22.-31.1.2016 uskutečnil prezident HC Brumov-Bylnice Jaroslav Vaněk plánovanou návštěvu Německa a Švýcarska.


Cílem cesty bylo hokejovým klubům obou států představit naše sportovní centrum vhodné na soustředění, kempy a také turnaje. První zastávka byla v Mnichově, kde jsme rozdali prospekty a prezentace našeho klubu, města a kraje a také zde přenocovali.

další foto najdete ZDE


V sobotu 23.1.016 jsme se přesunuli do Švýcarska,kde jsme společně s naším partnerem v Curychu navštívili pět zimních stadionů a opět prezentovali náš zimní stadion, město Brumov-Bylnice i Zlínský kraj.


Měli jsme možnost zhlédnout jedno hokejové utkání nejvyšší švýcarské ligy NLA ZSC Lions (Curych)- HC Servette (Ženeva), které se odehrálo v krásné aréně v Curychu 23.1.2016. Dále jsme se seznámili se systémem a koncepcí výchovy mládeže ve Švýcarsku a navštívili ještě další města - Bern, Ženava, Visk, Zermatt, Lausanne, Kloten.


Diskutovali jsme s hráčem týmu HC Servette Ženeva Jurajem Šimkem, který má rodiče slovenského původu. Opět jsme předali prospekty a prezentaci našeho klubu, města a kraje. Toto turné jsme zakončili na zimním stadionu EHC Visp Lions, kde jsme s trenérem mládeže Peterem Baldingerem jednali o možné spolupráci v oblasti kempů, soustředění a turnajů. Zajímavou informací je, že 13.4.2016 v rámci přípravy před MS v ledním hokeji, odehraje česká reprezentace mužů jedno z přípravných utkání na tomto zimním stadionu s týmem Švýcarska.


Byli jsme překvapeni masovou organizací mládeže v hokejových klubech. Např. horské město Visp má cca 7 tisíc obyvatel a organizuje se zde na jednom zimním stadionu 300 hráčů v mládežnických klubech a na dalších třech zimních stadionech, které jsou od sebe vzdáleny 5-20 minut se zabývají také výchovou mládeže. V Curychu - Klotenu jsou u krytých zimních stadionů ještě většinou 1-2 otevřené venkovní zimní stadiony.


Účel cesty byl splněn, máme plány a vize do našeho města a kraje přilákat další klientelu ze sportovního prostředí.

 

tz, Hokejový klub Brumov-Bylnice

 

reklama