Reklama

01. 12. 2020

Dnes má svátek: Iva
pátek, 26 únor 2016 16:50

Prezident HC Brumov-Bylnice Jaroslav Vaněk na další pracovní cestě

BRUMOV-BYLNICE - Čerstvé informace přímo od prezidenta HC BBSS Jaroslava Vaňka z pracovní cesty do Chorvatska, Srbska, Bosny a Hercegoviny.


Úkol cesty - nasmlouvat v hokejových klubech těchto zemí týmy na letní kempy na zimním stadionu v Brumově-Bylnici.

Pátek 26.2.2016
"V pátek ráno jsme měli jednání v hotelu Mostar s vedením místní univerzity. Projednali jsme všechny možnosti spolupráce. Zaměřili jsme se na fotbalové týmy a výměnné pobyty studentů. Mostar je vyhlášené univerzitní město, kde studuje mládež ze všech okolních zemí. Promítli jsme naše prezentační DVD a podrobně popsali sportoviště. Věříme, že pan REKTOR s kolegy přijedou 28.5.2016 na galavečer do našeho města. Poté jsme si udělali prohlídku starého města, navštívili památky a světoznámý most přes řeku Neretvu, který byl za války v roce 1994 značně poškozen.


Další páteční zastávka byla již v Chorvatsku v přímořském městě Gradac. Jednali jsme o možném využití pro naše pravidelné soustředění. Prohlédli jsme si několik vil přímo u moře, prošli pláže a navštívili místní restauraci za účelem letní polopenze. Budeme podrobně referovat na výkonném výboru HC BBSS. Dále jsme popojeli kolem moře do Bašky Vody, navštívili všechny naše ubytovatele, dohodli přiměřený počet lůžek na letní soustředění od 4.6.2016. Poté jsme se zastavili na hřbitově v Horní Brele, kde jsme zavzpomínali na zesnulého Milana Careviča ( léto 2015). Pak jsme navštívili naše dlouholeté přátele v Lokvě Rogoznici = Filku Bauk - restaurant Skalinada s vnukem Dominikem, Anteho Šariče s manželkou, Anku Carevič se synem Jurem vila Cod Cara.


Následně jsme přijeli za Tončim poštarem, kde nás už čekala maminka a bratr Matěj od Anteho, našeho hokejisty a číšníka. Předali jsme jim dresy, čepice a šály. Společně jsme povečeřeli a projednali dosavadní spolupráci. Chceme rozšířit služby o soustředění pro fotbalisty. Večer jsme se ubytovali u dalšího kamaráda Tončiho v Dlgi rat, po krátkém občerstvení ukončili úspěšný den. V sobotu nás čekají další jednání, začínáme ve Splitu s vedením nově založeného hokejového klubu.
Opět nás provází krásné sluníčkové počasí."

 

Čtvrtek 25.2.2016
"Jsme v Bělehradě. Právě jednáme s prezidentem HK Partizan Bera Nikola a direktorem Rakovic NENAD, prezidentem SKHK Červená hvězda Per-Alaxander Jakovlevic. Dohodli jsme HK Partizan kemp - termín od 20.8.2016. Dále prezentujeme naše centrum, město a kraj SKHK Červené Hvězdě. Snad se to podaří. Mají 250 malých hráčů. Dostali jsme pozvání na turnaj dětí U - 8, U - 10 v termínu 30.10.-1.11.2016 v Beogradu. Dále jednáme o fotbalovém klubu Bežania Beograd 2. liga a krasobruslení Olympik Beograd. Jednání se velmi daří, snad přijedou taky další kluby a odvětví. Ještě jednáme se zástupcem klubu krasobruslení Vardar Makedonie město Skopje. Přivítali jsme se na stadione přímo při tréninku s hráči Červené hvězdy ze sousední Dubnice Marian Mikuš 1994, Lukáš Klíma 1990, a Golman Peter Hričina ze Žiliny, dále jsme objevili srbského Slováka z Banské Bystrice Božidar Milan Ignatovič, kde má jeho otec lékařskou kliniku. Probrali jsme jejich angažování, poobědvali.....Pokračujeme na Sarajevo a Mostar. Pozdravujeme všechny doma. "

 

 

-HC BBSS-

 

reklama