Reklama

05. 12. 2020

Dnes má svátek: Jitka
středa, 06 červenec 2016 07:09

Soustředění mladších a starších žáků HC Brumov-Bylnice (1. a 2. den)

BÍLÁ - Tety berušky přináší reportáž ze soustředění mladých hokejistů HC Brumov-Bylnice.

 

2.den

Dneska, v úterý 5.7.2016, jsme se probudili do krásného slunečného dne. Budíček, ranní rozcvička, snídaně a hráčům začíná pravidelný dvoufázový trénink.


Naši borci makali na své kondičce opravdu dobře. Oběd, hovězí vývar s játrovou rýží a znojemská hovězí pečeně, do nás "zahučel" během pár minut a polední klid každému prospěl. Po hodině angličtiny začal turnaj pokojů ve florbale a bedmintonu, které budou ukončeny v pátek vyhlášením vítězných pokojů. Po svačině odpolední trénink, sprcha a večeře špagety se šunkou a sýrem v našich žaludcích zmizely během několika minut .


Večerní odpočinkový program - výroba dárkových tašek - upoutal všechny, od těch nejmenších až po trenéry a při četbě knihy o Jaromíru Jágrovi by snad bylo slyšet i špendlík spadnout. Po úklidu pokojů a jejich obodování všichni ulehli k zaslouženému spánku, aby nabrali síly na další tréninkový den, který je zítra čeká. Večer nám trošku sprchlo, ale to ničemu nevadí, pročistil se vzduch a zítra to všem půjde ještě lépe.

Tety berušky

 

--------------------------------------

1.den

V pondělí 4.7.2016 začalo pro mladší a starší žáky letní soustředění. Již podruhé jsme vyrazili na Horský hotel Sůkenická, který se nachází v katastru obce Bílá v krásné horské oblasti ve výšce 930 m n.m. Soustředění se letos účastní 34 hráčů, někteří jsou s námi poprvé, jiní jsou již "ostřílení" borci.


Po naložení báglů do autobusu, kontrole, zda nám nikdo nechybí ani nepřebývá, jsme v 15:45 hod vyrazili autobusem směr Sůkenická. Cesta uběhla rychle a kolem půl šesté jsme byli na místě. Rozdělení do pokojů, ubytování a rychle na večeři, už totiž všem pořádně vyhládlo. Kuřecí řízek a bramborová kaše ukazovalo pro skvělou kuchyni na celý náš pobyt, tak jak je to ostatně tady pravidlem. Talířky byly vymetené během chvilky, v 19:00 hod následovala krátká rozprava o programu našeho pobytu a od 20:00 hod začali naši borci předvádět své vlohy v kresbě, pojmenovali si svoje pokoje a dotvořili výtvory sportovní tématikou. Všem se to velice povedlo a zaslouží si pochvalu. Ve 22:00 hod byla večerka a během půl hodinky utichlo všechno štěbetání a bylo slyšet jenom pravidelné oddychování spících dětí. První půl den máme za sebou a od zítřka začíná pořádná dřina. Dobrou noc!

 

Tety berušky

 

 

reklama