Reklama

01. 12. 2020

Dnes má svátek: Iva
čtvrtek, 02 listopad 2017 22:31

Brumovské krasobruslařky na 1. závodě

BRUMOV-BYLNICE - V neděli 22.10.2017 se mladé krasobruslařky zúčastnily svých prvních skutečných závodů.

 
Tříletá usilovná dřina, ranní vstávání na tréninky, nespočet bolavých pádů a někdy i slziček, obětavost rodičů - to všechno obnáší tento krásný sport. Na první závody - Velká cena Kopřivnice 2017 - přihlásila trenérka Ilona Křivdová celkem 6 děvčat.


V kategorii Nejmladší žačky B, kde soutěžilo celkem 11 krasobruslařek, předvedly porotě své vystoupení Vaselinka Potapenko, Liduška Stašová, Amelka Vaňková a Zuzanka Vaňková, v kategorii Nováčci mladší dívky, kde bylo přihlášeno 10 soutěžících, měli také zastoupení - Bětuška Moravčíková a Lenička Vaňková. Konkurence byla veliká, startovaly děvčata, která už měla za sebou několik závodů. Velká nervozita byla znát už v šatně, děvčata se navzájem povzbuzovala a dodávala si odvahu, podpora rodinných příslušníků a trenérky byla veliká.

další foto ZDE


,,Mlha nad ledovou plochou nás zaskočila, ale všem se vystoupení povedlo, někomu víc, někomu s menšími chybičkami, ale hlavně si to holky užily a poprvé ochutnaly těžký krasobruslařský chlebíček. Na pořadí až tak nezáleží, ale holky se v těžké konkurenci neztratily a daly svým vystoupením všem znát, že je třeba do budoucna s námi počítat,"
uvedla trenérka krasobruslařského oddílu v Brumově-Bylnici Ilona Křivdová.

 

Dětské šampíčko po závodech a pochvala od trenérky všem vykouzlila krásný úsměv. Děvčata si odnesly pěkné dárky od pořadatelů, diplom a medaily.

 

Nejmladší žačky B
6.místo Liduška Stašová, 2007
7.místo Zuzanka Vaňková, 2008
9.místo Amelka Vaňková, 2008
11.místo Vaselinka Potapenko, 2008

Nováčci nejmladší dívky
6.místo Lenička Vaňková, 2010
10.místo Bětuška Moravčíková, 2011

Poděkování patří všem závodnicím za vzorné reprezentování klubu, rodičům za jejich podporu a přejeme další pěkné úspěchy na soutěžích.

-tz-


reklama