Reklama

05. 12. 2020

Dnes má svátek: Jitka
pondělí, 04 březen 2013 09:22

HC Brumov-Bylnice: Přípravka přivezla z Rakouska krásné 3. místo

Naši přípravku čekal letošní vrchol sezony, závěrečný turnaj minihokeje EUROLIGY a to v rakouském St. Poltenu 24.2.2013, kde na kluky čekalo 5 těžkých utkání. Po domluvě s rodiči se naše výprava společně s rodiči vydala na turnaj již v sobotu, aby kluci byli pořádně připraveni a aklimatizováni. V sobotu v dopoledních hodinách jsme se všichni nalodili do autobusu a vydali se směr Vídeň, kde nás čekalo společné bruslení v centru Vídně. vzhledm k počasí, jaké panovalo můžeme být rádi, že nám vyšlo a všichni zúčastnění měli pěkný zážitek. Poté jsme se vydali směr St. Polten k ubytování a společné večeři. Následovala večerka a spánek. Rodiče ještě chvilku studovali taktiku na následující den.


Po ranním budíčku nás čekala vemi vydatná snídaně. Potom jsme se již přesunuli na stadion do St. Poltenu, usadili se v šatně a začali se připravovat na první zápas. Mimo neúčast nemocného Zdendy Urbana nás potkala ráno ještě jedna nemilá rána a to nevolnost Ondry Fojtíka. V prvním utkání nás čekal tým Junior Capitals Vídeň. Zápas byl v první polovině utkání velmi vyrovnaný, ale druhou polovinu zvládl soupeř lépe a nakonec zaslouženě zvítězil 5:0. Hned nato nás čekal nám známý soupeř Dragouns Púchov. Tak toto utkání bylo vyrovnané až do konce. A o tom svědčí i konečný výsledek 1:0 pro HC Brumov-Bylnice, když zápas rozhodl Radek Ovesný.

Po tomto zápase následovalo vyhlášení uplynulé sezony EUROLIGY, kdy byly předány dle pořadí týmům poháry, medaile a inviduální ceny pořadatelem. Nejprve nás čekalo vyhodnocení týmů, kdy díky dvěma porážkám, jedné remíze a osmi výhrám jsme se umístili za HOBOU Bratislava Modré Rakety a Junior Capitels Vídeň na krásném 3. místě s 15 body. Po tomto následovalo vyhlášení ALL-STARS TEAM SOUTĚŽE, do kterého pořadatel vybral našeho hráče a to Marka Ročáka. Následovalo vyhlášení nejlepších hráčů jednotlivých týmů a zde pořadatel vybral za náš tým Ondru Fojtíka.

Po vyhodnocení jsme měli pauzu a připravovali se na důležitý zápas, do kterého se již stihl připravit i Ondra Fojtík,  který jsme nakonec zvládli a HOBU Bile Žraloky jsme porazili 5:3 a to díky brankám Víti Divoše, Ondry Fojtíka, Toma Šánka, Radka Ovesného a Ládi Janáčka. Následoval oběd a odpočinek. Už nám zbývalo odehrát jen dva zápasy, ale ty byly hodně důležité k tomu, jak nakonec v turnaji dopadneme. Nejprve nás čekal vítěz celé sezony HOBA Bratislava Modré Rakety, na které jsme bohužel neměli a nakonec prohráli 7:1. Branku vstřelil Víťa Divoš. V posledním zápase šlo o všechno a k tomu, aby jsme skončili na 3. místě jsme museli dle našich předpovědí zvítězit. Nakonec nám k celkovému 3. místu stačila i remíza a to se nám podařilo a v posledním zápase s týmem HO Hamíkovo po velkém boji jsme ji uhráli 3:3. Branky: Víťa Divoš 2 a Tom Šánek. No a následovalo opět vyhlášení a přebírání cen. Poté ještě následovalo bouchání šampusů v šatně a pití z poháru. No a potom, už rychle převléct a zpět směr Brumov-Bylnice. I díky tomuto umístění byla zpáteční cesta velmi veselá a po celou dobu se zpívaly vítězné písně.


Ještě jednou velké PODĚKOVÁNÍ patří všem rodičům za podporu a vytvořenou skoro domácí atmosféru na stadionu, ale hlavně patří poděkování klukům, kteří se celou sezonu účastnili turnajů v EUROLIZE:
Šimon Spot, Kryštof Kozel, Marek Ročák, Ondra Fojtík, Vítek Divoš, Tomáš Šánek, Michal Mana, Radek Ovesný, Sebastian Gubisch, Láďa Janáček, Víťa Mudrák, Zdenda Urban, Ondra Vaněk a David Poláček

 

HC Brumov-Bylnice - Junior Capitals Vídeň 0:5

HC Brumov-Bylnice - Dragouns Púchov 1:0
branka: Radek Ovesný

HC Brumov-Bylnice - HOBA Bratislava Biele Žraloky 5:3
branky: Vít Divoš, Ondra Fojtík, Tomáš Šánek, Radek Ovesný, Láďa Janáček

HC Brumov-Bylnice - HOBA Bratislav Modré Rakety 1:7
branky: Vít Divoš

HC Brumov-Bylnice - HO Hamíkovo 3:3
branky: Vít Divoš 2, Tomáš Šánek

Celkové pořadí:
1. HOBA Bratislava Modré Rakety
2. Junior Capitals Vídeň
3. HC Brumov-Bylnice
4. HO Hamíkovo
5. Dragouns Púchov
6. HOBA Bratislava Biele Žraloky

foto z turnaje ZDE

 

HC Brumov-Bylnice