Reklama

24. 11. 2020

Dnes má svátek: Emílie
pátek, 11 září 2020 00:00

Komentář k hokejovému utkání HC Brumov-Bylnice - HC Uherské Hradiště

V neděli 20.9.2020 odehrál tým mužů svoje první mistrovské utkání sezóny 2020/2021. Soupeřem byl letitý rival HC Uherské Hradiště.


Utkání začalo na domácím ledě v 17:00 hodin minutou ticha za zemřelého trenéra reprezentace Miloše Říhu, který zemřel 1.9.2020 v Praze. Tento hokejový velikán dlouhodobě spolupracoval s naším klubem a několikrát zavítal na náš zimní stadion. Spolu s prezidentem našeho klubu plánovali hokejové soustředění Spartaku Moskva, které se z důvodů změn nemohlo uskutečnit. Jako trenér Slovanu Bratislava se opět obrátil na služby našeho klubu, když vybíral vhodný areál pro soustředění svého klubu.


Po minutě ticha začal tvrdý boj o cenné body. První třetina našim borcům nevyšla a do kabiny se šlo za stavu 1:3 pro hosty. Chlapi ale utkání nevzdávali a ve 12 minutě druhé třetiny se trojice našich nejmladších hráčů ročník 2003 Martin Janíček, Šimon Strnka a Vojta Sopek postarala o pěknou branku a snížila stav na 2:3. V poslední třetině po přihrávce Jirky Macháče, opět ročník 2003, vymetl pavučiny v soupeřově síti Viktor Novosad a skóre 3:3 ukončilo utkání v základní hrací době. Následovalo prodloužení a to si naši borci dobře pohlídali, když hned v druhé minutě přihrál dobře Tomáš Tulpa a Franta Krůžela úspěšně zakončil. Výborný výkon celého týmu, který byl historicky poprvé tvořen pouze z našich odchovanců, kdy jejich věkový průměr je 19 let, si získané dva body plně zasloužil.

Sestřih toho nejzajímavějšího z utkání HCBB - Uh. Hradiště

 

Děkujeme také divákům, kteří vytvořili perfektní hokejovou atmosféru a disciplinovaně dodržovali vládní opatření COVID 19.

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 2020 - 2021
HC Brumov-Bylnice - HC Uherské Hradiště
4:3 pp (1:3,1:0,1:0)


branky Brumova-Bylnice:
Slovák Adam (Novosad, Macháč), Sopek Vojtěch (Strnka, Janíček), Novosad Viktor (Macháč), Krůžela František (Tulpa)
Diváci: 78

HC Brumov-Bylnice: golman : Žižka Andrej, obrana: Divoš Michal, Strnka Šimon, Lysák Michal, Vaněk Jakub, Lysák Tomáš, Krůžela František útok: Janíček Martin, Macháč Jiří, Vaněk Jaroslav jun., Častulík Tadeáš, Lysák Lukáš, Novosad Viktor, Tulpa Tomáš, Sopek Vojtěch, Slovák Adam


Další mistrovské utkání se odehraje v sobotu 26.9.2020 na domácím ledě proti SHKM Hodonín, začátek v 18:00 hodin a v pondělí 28.9.2020 v Blansku proti domácímu týmu, začátek utkání v 17:00 hodin.

 

Eliška Vaňková