27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
pondělí, 23 leden 2023 22:29

Rozhovor - Atlet Erik Machů z Nedašova chce v letošním roce posunovat osobní rekordy

Další povedenou sezonu má za sebou Erik Machů. Čtyřiadvacetiletému atletovi z Nedašova se v roce 2022 opět dařilo v běžeckém seriálu Run Tour.

S jakým záměrem a plány jste šel do běžecké sezony 2022?
Na začátku loňského roku jsem si moc nevěřil. Ale chtěl jsem vyhrát několik závodů.

Kterých závodů v Run Tour jste se zúčastnil?
Byl jsem v Českých Budějovicích, Ostravě, Brně, Kopřivnici a Praze. V těchto lokalitách jsem vybojoval pět prvních míst a dvakrát jsem skončil na stříbrné příčce. Nejvíc se mi dařilo v Brně, kde jsem vyhrál pětikilometrový i tříkilometrový závod. V moravské metropoli se mi zároveň poprvé v kariéře podařilo v Run Tour získat double. Spokojený jsem i s výkonem v Ostravě, kde jsem v závodu dlouhém 5 kilometrů zaběhl traťový rekord. Potěšil mě také výsledek v Praze. V hlavním městě jsem zvítězil poprvé.

Který závod se Vám naopak nejmíň povedl?
V Kopřivnici. Už když jsem na sever Moravy odjížděl, tak jsem se necítil dobře. Ani kopřivnická trať mi příliš nesedla.

Které další závody jste v loňském roce ještě absolvoval?
Dařilo se mi ve Valašském triatlonu družstev. V Brumově-Bylnici jsme s týmem Běhatlon Valašské Klobouky společně s Terezou Šenkeříkovou a Pavlem Ovesným tento zajímavý triatlonový podnik vyhráli. V listopadové Kovářské pětce ve Zlíně jsem vybojoval druhé místo.

Jak jste po loňské náročné sezoně odpočíval?
Hlavně v sauně a chodil jsem plavat.

Kdy jste zahájil přípravu na letošní sezonu?
Na podzim v říjnu. Od té doby trénuji v domácích podmínkách na Valašsku. Tréninkové dávky přizpůsobuji podle období. Záleží i na počasí. Běhat chodím na tartanovou dráhu ve Zlíně ale i na cyklostezky v okolí Nedašova. Postupně naběhám objemy, poté se zaměřím na rychlost.

Na které závody se v letošním roce nejvíc těšíte?
Na závod, který se uskuteční 1. dubna v Bratislavě. Ale v roce 2023 se chci hlavně zlepšovat a posouvat své osobní rekordy.