Reklama

30. 11. 2020

Dnes má svátek: Ondřej
neděle, 28 duben 2019 19:13

Přemysl Žaludek rozhodl Hložeckou desítku 300 metrů před cílem

BRUMOV - BYLNICE – Přemysl Žaludek z týmu Cyklovat Malenovice zvítězil ve 3. ročníku mezinárodního krosového běhu Hložecká desítka.


V závodu dlouhém 10 kilometrů se startem i cílem ve sportovním a rekreačním areálu v Brumově-Bylnici, dosáhl na obrátkové trati mezi Hložeckým údolím, Třísky a brumovským hradem, času 36:07. Stříbrný Milan Zvonek (Zvonek sport Valašské Klobouky) byl v cíli o sekundu pomalejší, třetí příčku vybojoval v čase 37:31 Milan Plevák. Adam Janíček (oba Běžecký klub Lysá pod Makytou, 37:38) skončil čtvrtý, pátou pozici obsadil v čase 37:50 Martin Olaš z Dubnice nad Váhom. ,,Od startu se běželo v rychlém tempu,“ upozornil Přemysl Žaludek, který od druhého kilometru zůstal na čele pouze s Milanem Zvonkem. ,,O mém prvenství se ale rozhodlo až 300 metrů před cílem, kdy jsem nastoupil a v závěrečném finiši jsem svého největšího soupeře přespurtoval,“ potěšil zisk zlaté příčky Žaludka.

Přemysl Žaludek z týmu Cyklovat Malenovice


Závod žen vyhrála Jana Žaludková ze Zlína (42:58), Druhá v pořadí Silvie Zvonkovou (Zvonek Sport Valašské Klobouk) se prezentovala časem 44:14. Bronzová byla Helena Chromeková (Slawex runners, 45:39). Martina Latináková doběhla čtvrtá (46:11) a Zdeňka Bednářová z pořádajícího brumovského klubu Kolo-běžky brala za čas 47:22 páté místo.


,,Na těžké trati, kdy se úvodních pět kilometrů běželo do kopce, jsem zvolila svoje tempo. Zpočátku vedla Silva Zvonková. Tu jsem předstihla v průběhu třetího kilometru,“ radovala se v cíli z prvního místa Jana Žaludková. V letošním ročníku Hložecké desítky se v hlavním desetikilometrovém závodu na Valašsku ve všech kategoriích představilo 73 vyznavačů krosového běhu.


Lubomír Hotař

 

Jste zde: Hlavní strana Sport