Reklama

29. 11. 2020

Dnes má svátek: Zina
neděle, 28 duben 2019 22:23

Slawex runners - Komenského půlka - Helča 1. místo, Mirča 3. místo

UHERSKÝ BROD - V Uherském Brodě na nás (Hela a Mirka) v sobotu 27.4.2019 čekal docela těžký závod. Profil trati prozrazoval, že se můžeme těšit na celkem dost kopečků a náročnější stoupání.


Zvolily jsme si trasu C, což byl 10km dlouhý závod, pro nás ideální délka. Náš závodní den začal velkým množstvím zmatků. Nebýt Mirči, tak by Hela prospala start. Při registraci pak bylo zjištěno, že čip, který měla mít na noze Hela, už byl vydán a muselo se čekat, jak se to vyřeší. A nakonec ještě Mirču nenasnímal čip, když proběhla cílem . Ale všichni lidé, kteří se podíleli na organizaci tohoto závodu, byli moc milí, ochotní hned všechno vyřešit, a všechno nakonec dopadlo nejlíp, jak mohlo .

Hela (Chipacci Hat), Mirča (Mirka Zichová) Slawex runners


My jsme si jely závod hlavně užít, a jak jsme si v šatně řekly: „No co, kdyžtak dobrý trénink“ jsme se v šatně připravily a s úsměvem na rtu jsme se postavily na startovní čáru. Startovalo se ve stejném čase zároveň s běžci, kteří běželi 21km a 32km dlouhou trať. Nikdo tedy předem nevěděl, kdo je před tebou a kdo se po pár kilometrech odpojí. Tak jsme se do toho obě opřely hned ze startu.

A po pár metrech se Hela ujala vedení v ženách a Mirča valila hned v závěsu za ní. Společně jsme vystoupaly náročné úvodní stoupání a navzájem se dobíhaly i při prvním seběhu. Po cca 1,5km se před Helu dostala naprosto neskutečná běžkyně Jana Žaludková, stihla Helči popřát štěstí a valila dál, na ni čekala trať 21km dlouhá. Po cca 5kilometrech se trať rozdělovala a Hela už věděla, že teď si vedení nesmí pustit a musí bojovat až do samotného cíle. Mirča byla stále kousek za Helou a až v druhé polovině trati se mezi ně dostala jedna závodnice. Hela si vedení udržela až do konce a cílem probíhala s náskokem necelé minuty nad druhou ženou závodu. Mirča pak doběla pouhých 18vteřin za druhou.


Bylo to super stát spolu na bedně a řádně jsme si ten pocit obě užívaly. Snad se to bude ještě někdy opakovat. Slawex runners jede dál a je nás stále vidět. Sponzoři díky vám (M&M sportovní povrchy a miomove), ty dresy jsou snad kouzelné, když v nich tak čarujeme .

Výsledky:
Hela (Chipacci Hat)– 44:46 – v ženách 1. (z celkem 29 žen) – celkově 15. z 81
Mirča (Mirka Zichová)– 45:49 – v ženách 3. (celkem 29 žen) – celkově 19. z 81.

 

-tz-
foto- Slawex runners

 

 

 reklama

Jste zde: Hlavní strana Sport