Reklama

05. 12. 2020

Dnes má svátek: Jitka
pondělí, 20 květen 2019 09:44

MIOMOVE RUN - Slawex runners dominoval na 10km trati

SLAVIČÍN - PŘIŠEL! VIDĚL! VYHRÁL CO ŠLO A ŠEL DOM!  Takto by se dala jednoduše shrnout účast týmu Slawex runners na domácím běžeckém závodě. 


Žádná prča závodit doma, obzvlášť když od vás okolí očekává nějaký výsledek....“šak je to přeca doma, tož to mosíš vyhrát“ (to NECHCEŠ tři dny před závodem slyšet, protože pak hrozí že kvůli střevním nevolnostem nestihneš ani startovní výstřel.

Slawex runners


Vykecat se z toho ale nešlo, jednak protože bylo potřeba ukázat světu naše nové dresy (za které velmi děkujeme našim sponzorům: HOPA, Chalupa v Karpatech - Statek ve Vlčí, miomove, M@M SPORTOVNÍ POVRCHY), taky jsme chtěli MIOMOVE touto cestou za sponzorský příspěvek poděkovat, a ještě jsme chtěli ukázat, že to, co se o nás občas objeví na stránkách naševalašsko.info nejsou jenom tak nějaké machrovinky, že my když fakt moc chceme, tak umíme běhat i s větrem o závod. Slibovali jsme si navzájem že si tu trať naběháme a natrénujeme, ale nakonec se den závodu přiblížil tak rychle, že tu trať vlastně neproběhl nikdo, takže jsme trať znali teoreticky, ale plán zněl jistě: „Dneska žádný trénink, der to od samého startu ať máš v cíli ze sebe radost“.

Mirča

Hela (Chipacci Hat)- Hela si závod vyhrála stylem START-CÍL
(foto- Vlaďka Božíková)


Na závod jsme nastoupili téměř v plném počtu a bylo nás opravdu vidět. Měli jsme zástupce na všech tratích (5km,10km, 21km) a výsledné časy a umístění byly jak z říše snů. Na 5km dlouhou trať vypálil Tom, Ráďa, Janča a Verča. Kluci předpokládali, že alespoň jeden na bedně bude stát, protože byli předem přihlášeni pouze 4 závodníci. Jaké bylo překvapení, když se po registraci na místě na start postavilo celkem 7závodníků v jejich kategorii. Nakonec ale drali co to šlo a na bednu se mohli postavit oba, kdy Ráďa bral stříbro a Tom bronz. Janču o bednu připravil asi jen delší palec běžkyně před ní, protože cílem proběhly ve stejném čase 27:45. Verča šla závod na pohodu, tréninky teď kvůli pracovnímu vytížení nestíhá, tak účast potvrdila hlavně jen proto, abychom mohli po závodě pokecat.

Trať o dvou okruzích a délce 10km si zvolila Hela, Mirča, Evča, Ilča a Kuba. A Hela si teda závod vyhrála stylem START-CÍL, celou dobu si hlídala první místo a nepustila před sebe jedinou běžkyni a tím kromě prvenství v kategorii obdržela cenu taky za nejrychlejší ženu na této trati. Jaké ale bylo překvapení, když chviličku ze Helou dorazila Mirča a nakonec to stihla i Evča, která nepustila mezi nás nikoho a tak jsme si to trojí zastoupení na bedně náležitě užily. Ilča si nekompromisně doběhla pro první místo ve své kategorii a to i přesto, že svůj nový dres pokřtila skluzem do bláta. Kuba se v kategorii juniorů postavil na krásné druhé místo. Čtyři okruhy a celkem 21km si šel vychutnat Pavel Dorušek. Trať na půlmaraton to byla velmi náročná a třetí místo bylo vyloženě odměnou za tu dřinu.

závod na 10km, 1. místo Hela, 2. místo Mirča, 3. místo Evča

Slawex runners

závod na 21 km, 3. místo ve sve kat. Pavel Dorušek


Současně s miomove během se v parku uskutečnil také Běh vítězství Slavičín, kde nás reprezentovaly naše dětičky. Andrejka Otavová brala krásné třetí místo, Sárča Zichová také třetí místo, Laurka Zichová si vyběhla první místo na bedně a Sárinka Chromeková a Theinka Knotková si doběhly pro fruko, tatranku a trať zvládly po svých nožkách oběhnout kompletně.

Velké díky patří pořadatelům sobotního závodu na koupališti i v parku a také všem, kteří nás na trati povzbuzovali. Není nic lepšího, než když vidíte kamarády, kteří si pro vás připravili dokonce i transparent a celý stoupák na vás křičí, ať makáte a nepolevujete.


Výsledky:

5km
Janča (Jana Otavová) – 27:45 – 4.místo v kat. (z 11ti běžkyň), celkově 8.místo (z 28)
Verča (Veronika Német) – 35:13 – 10.místo v kat. (z 11ti), celkově 25. místo (z 28)
Ráďa (Radek Milička) – 24:51 – 2.místo v kat. (ze 7), celkově 2. místo (z 28)
Tom (Chipacci Hat) – 25:42 – 3.místo v kat. (ze 7), celkově 3. místo (z 28)


10km
Hela (Chipacci Hat) – 51:28 – 1.místo v kat. (z 15), celkově 19. místo (ze 73)
Mirča (Mirka Zichová) – 52:54 – 2.místo v kat. (z 15), celkově 24. místo (ze 73)
Evča (Eva Málková) – 59:02 – 3.místo v kat. (z 15), celkově 37. místo (ze 73)
Ilča (Ilona Karlíková Meislová) – 57:04 – 1.místo v kat. (z 9), celkově 35. místo (ze 73)
Kuba (Jakub Novák) – 53:18 – 2.místo v kat. (ze 3), celkově 25.místo (ze 73)

21km
Pavel Dorušek – 1:50:58 – 3.místo v kat. (ze 3), celkově 34. místo (z 59)

 

-tz-

 


reklama

Jste zde: Hlavní strana Sport