20. 11. 2019

Dnes má svátek: Nikola
úterý, 02 červenec 2019 08:23

Slawex runners - GEROY 29.6.2019 „LIMIT JE JEN SLOVO“

PŘEROV - Nechcete jít s náma někdo na GEROY? Extrémní překážkový běh v Přerově? Navrhly Janča s Evčů, které se na tento závod registrovaly již několik měsíců předem. Bez váhání hned Tom zaregistroval sebe i Helu, protože si chtěli po letech zopakovat atmosféru takového závodu (naposled byli v roce 2015 na SPARTANU).

A jak teď rychle natrénovat? Janča vystavila STOPKU na čtení propozic ať sa zbytečně nestresujeme (znala tento závod už z minulého roku, kdy ho absolvovali s Ráďů), tak jsme mohli jen předpokládat, co nás asi čeká. A to si tak cca 14dní zpátky sedíme u Evči za barákem, popisujeme jak sa těšíme na závod a u kafíčka říká Janča: „ A umíte plavat? Je tam kopec plavání a brodění ve vodě“...Tom zbledl....Janča pokračuje: „Jako chuťovečka byl ten červ, kterého musíš sněst abys dostal medailu“....Hela zelená... a plány o tom jak si ten závod prostě užijeme se nějak rozplývají. A že nemáme natrénované? To je Tomovi a Heli už stejně jedno, protože Tom se nejspíš někde utopí (plavat umí, ale dlůho nevydrží  a Hela omdlí enom uvidí jak někdo před ňů toho červa opravdu SEŽERE .

No a co čert nechtěl...Tomovo startovné se nakonec musí na poslední chvíli prodávat. Kvůli úrazu na doporučení lékaře start odpískal a tak byl boj jen na ženských (samozřejmě si ho Evča s Jančů řádně vychutnaly a doteď prohlašují, že snad při tom florbale záměrně vletěl do soupeře, porantal si ruku aby se nám chudáček někde v tom Přerově neutopil. Hela se mu posmívala asi jen 10vteřin, pak jí cvaklo, že na závod půjde jako jednotlivec a bylo „doposmívané“. Janča s Evčů již byly registrovány jako dvojice, tak Hela musela sama za sebe.

A den D je tady. Přijíždíme do Přerova a rovnou valíme na registraci, cesta k ní částečně kopíruje trasu závodu, a když Venda zavolá: „Jéé, tady mamka minule jedla ty brouky“ tak Hela bledne a najednou vtipkování přestává .  Atmosféra ještě víc zhoustne, když potkáváme samé „nabůchané spartany s výrazy masového vraha“. No co, Hela byla na SPARTANU taky....sice čtyři roky zpátky, ale je z ní taky spartanka....tak si přece nekákneme do gatí z pohledu na tu nadupanou konkurenci. Natáhneme tílka Slawex runners s naším roztomilým zajíčkem na zádech a jde se na věc.

V dětské kategorii nás na GEROY závodě reprezentovaly holky Otavovy a byly naprosto skvělé. Nezalekly se ani skluzavky do vody, bahna atd. a vyběhly si krásná umístění. Venda v kategorii 12-13 let obsadila 10.místo z celkového počtu 34 dívek. Ája v kategorii 8-9let obsadila 6.místo z celkového počtu 20dívek. Velký respekt před holkama že do toho šly.

Venda a Ája- velký respekt!! (foto- Slawex runners)

Na nás dospělé si organizátoři připravili cca 9km dlouhou trať s více než 30 překážkami. Dalo by se říct, že jsme byli víc ve vodě než na souši. Kdo by měl chuť si tento typ závodu zkusit tak věřte, že můžete čekat úplně cokoliv. Plazení v blátě pod ostnatým drátem, přeskakování šikmé zdi, kolmé zdi, lezení po síti, přeběhnutí pod elektrickým ohradníkem (který takovou Evču doslova složil na zem), přelezání nad rozžhavenými uhlíky, táhnutí 10kg těžkého pytle, podlézání pod tankem, házení pneumatikou, sníst opraženého červa atd. atd.

Hela (Chipacci Hat): 1:28:34 – 5.místo v kategorii (foto- Ladislav Štulpa)

Když jdete za tým nebo ve dvojici, tak si můžete na všech překážkách pomáhat. Jako jednotlivec máte povoleno si pomoct jen někde a navíc musíte doufat, že vám vůbec bude někdo ochotný chtít pomoct. Nádhera tohoto typu závodu tkví ale právě v tom jak kamarádského ducha má a nutno dodat, že většinou si závodníci skutečně pomáhali. Na správné plnění každé překážky vzorně dohlíželi dobrovolníci a v případě nesplnění bylo nutné absolvovat trestné kolo (např. angličáky, přenos bečky atd.).

Slawex runners - GEROY 29.6.2019 (foto- Slawex runners)

Hela si přála udělat Tomovi radost a ukázat mu, že na příštím závodě ho na překážkách brzdit nebude, že opravdu v tom sklepě poctivě trénuje. (takže ji bude moc startovné uhradit rovnou a nedělat s tím takové ofuky. A vydařilo se jí to naprosto skvěle. V běžecké části si hodně věřila a neustále někoho předbíhala a překážky zvládla téměř na výbornou (z těch cca 30 nesplnila jen jednu překážku). Když v cíli zjistila, že je celkově v ženách na pátém místě a na třetí místo ji scházelo 40vteřin tak byla naprosto spokojená a výsledek předčil jakákoliv očekávání.

Holky ve dvojici startovaly cca hoďku po Heli a šly si to opět hlavně užít. Do cíle doběhly s tím, že stihly pokecat snad úplně s kdekým, pitný režim si zajistily i mimo občerstvovací stanice a červ se jim zdál přepečený (Hela nemohla posoudit bo ho vyblinkla cca 2kroky za stolem, ale výsledný čas byl pod dvě hodiny (a to chtěly) a celkové umístění je nakonec taky potěšilo.

LIMIT JE OPRAVDU JEN SLOVO...když člověk chce, tak překoná a zvládne cokoliv. Jen to chce trochu na sobě makat.

Výsledky:
Hela (Chipacci Hat): 1:28:34 – 5.místo v kategorii (z 38 žen co dokončily závod), celkově 77. z 245 závodníků, kteří závod dokončili
Janča (Jana Otavová) a Evča (Eva Málková): 1:54:09 – 8.místo ve skupině dvojice ženy (z 25)