Reklama

03. 12. 2020

Dnes má svátek: Svatoslav
pondělí, 08 červenec 2019 21:33

Jiří Machara z Popova si koupil nové rakety. A hned vyhrál čtvrtý turnaj ATP Valašska

BRUMOV-BYLNICE – Nového vítěze má letošní tenisový okruh ATP Valašska. Čtvrtý turnaj sezony 2019 na antuce v Brumově ovládl Jiří Machara.


Reprezentant Štítné nad Vláří – Popova v podniku, v němž si zahrálo 23 tenistů, ve vyřazovacích zápasech postupně zdolal v osmifinále Ladislava Psotu z Valašských Klobouk 6:1, ve čtvrtfinále Martina Kačániho (Trenčín) 7:5, v semifinále domácího Radka Hořáka rovněž 7:5 a ve finále lídra soutěže luhačovického Martina Pláška 6:2.


,,Na mých výkonech bylo poznat, že jsem v týdnu před turnajem zintenzivnil trénink,“ pochvaloval si Jiří Machara, který si těsně před čtvrtým podnikem valašského ATP po pěti letech koupil nové rakety. ,,Ty mají mnohem větší kontrolu úderů, než ty předchozí,“ potěšilo hráče ze Štítné nad Vláří – Popova.

Jiří Machara a Martin Plášek (foto - Jan Nahodil)


Machara po celý průběh turnaje oplýval jistotou a spolehnout se mohl i na kvalitní servis. ,,Duel s Psotou jsem měl od začátku pod kontrolou. Nejtěžší partii jsem odehrál proti Kačánimu. V ní jsem promarnil vedení 4:1, když soupeř otočil na 4:5. Naštěstí jsem závěr střetnutí zvládl psychicky. Souboj s Hořákem byl vyrovnaný. V utkání plném dlouhých výměn jsem byl ale razantnějším tenistou. Ve finále s technicky velmi dobře vybaveným Pláškem bylo klíčové, že jsem získal víc vítězných míčů. V zápase o první příčku jsem měl také víc sil,“ potěšil velmi dobrý výsledek Jiřího Macharu.


VÝSLEDKY 4. TURNAJE ATP VALAŠSKA 2019:

1. kolo:
Pavel Andrýs (Valašské Klobouky) – Kamil Malota (Luhačovice) 6:3, Pavel Nevrlka (Svatý Štěpán) – Karel Křen (Luhačovice) 6:3, Milan Miklas (Luhačovice) – Štefan Luchava (Valaská Belá) 6:1, Radek Hořák (Brumov – Bylnice) – Lukáš Koseček (Lidečko) 6:2, Anton Zagora (Púchov) – Jan Nahodil (Valašské Klobouky) 7:5, Jiří Machala (Štítná nad Vláří – Popov) – Ladislav Psota (Valašské Klobouky) 6:1.


Čtvrtfinále:
Martin Plášek (Luhačovice) – Andrýs 6:2, Miklas – Nevrlka 6:2, Hořák – Zagora 6:2, Machara – Martin Kačáni (Trenčín) 7:5.

Semifinále:
Plášek – Miklas 6:2, Machara – Hořák 7:5

Finále:
Machara – Plášek 6:2

 

Lubomír Hotař

 

 

 

 

reklama

 

Jste zde: Hlavní strana Sport