20. 11. 2019

Dnes má svátek: Nikola
úterý, 09 červenec 2019 21:08

Slawex runners - OC Laugaricio 7.7.2019

TRENČÍN - No tož před rokem jsme sice říkali, že tento závod ze série TBL na 100% vynecháme, protože to bylo jak kdyby sa nám škvařil každý špéček na těle.

Běhat dvě kola po rozpečeném asfaltě v prostorách obchodního centra? Nic moc zážitek . Celý tento loňský běh ještě vyšperkoval tatínek Helči, který se poprvé (a naposled) přijel podívat na to, jak jeho dcera závodí a v cíli se zmohl na slova dojetí typu: „Ježiš tys vypadala, jak kdybys měla pojít.....Nechceš sa na to běhání vykašlat? Šak tys vypadala fakt hrozně.....“ . No je to fajn, když je na vás taťka pyšný (obzvlášť když probíháte prvním kolem okolo svých rodičů a maminka na vás křičí: „Pohni si, lezeš jak lenoch“ a taťka: „Skonči, odstup, šak toto je o zdraví“. No a po roce píše Ráďa: „Kdo jede v nedělu?“ A už se skládáme do auta . A že hlásíja zase HIC? No a? Šak to zas nejak přežijem. Nakonec se rozhodne závodit Ráďa, Hela, Mirča, Lálinka a Sárinka.

Hela (Chipacci Hat), Ráďa (Radek Milička), Mirča (Mirka Zichová) - Slawex runners

Holky v rámci dětského běhu startovaly společně a Lála Zichová předvedla neskutečný finiš, kdy ukázkově přesprintovala soupeřku snad 20metrů před cílem a doběhla na krásném třetím místě. Sárinka Chromeková bojovala jak lvice a nedovolila tatínkovi aby ji ani kousek nesl i když to sám pořadatel povolil, protože délka dětského běhu byla uzpůsobena těm starším (určitě měla více než 300metrů ) a do cíle si doběhla jak frajérka (a určitě nebyla poslední) .

Slawex runners - OC Laugaricio  7.7.2019

Po dětech na start nastoupilo celkem 134 dospěláků. Z týmu Slawex runners rozběhl závod skvěle Ráďa a Hela se mu snažila pomaličku přibližovat. Mirča běžela na pohodu, protože si byla zazávodit den předtím v Morkovicích na triatlonu (kde obsadila krásné 5. místo ve své kategorii) a tento nedělní závod brala spíš jako pozávodní rozběhnutí. Ráďa s Helou běželi bok po boku minimálně polovinu závodu, ale rozhodně jeden druhého nešetřili. Neustále se do toho na střídačku opírali a jeden druhého předbíhali . Pak jak říká Ráďa: „Hela sa napila a chytla druhý dech“. Hela se v druhém kole dostala před parťáka a tuto pozici si udržela až do cíle. Možná právě týmová spolupráce pomohla Heli a Ráďovi si vylepšit celkový čas o 2minuty oproti minulém roku.

Nakonec to nebylo tak špatné a nevím, na co bysme si vlastně měli stěžovat (aj to horko jde přežít ) když tento závod absolvovala i letos (stejně jako vloni) skvělá a usměvavá sportovkyně na invalidním vozíku? A byla šťastná, že mohla být součástí té party běžců na závodě v OC Laugaricio. Asi je někdy potřeba i běhat po asfaltě aby si závodní atmosféru mohl užít skutečně každý.

Díky pořadatelé, třeba zase příští rok.

Výsledky
Hela (Chipacci Hat) – 30:19 – 2.místo v kategorii (z 25 běžkyň), celkově 27.místo ze 134 běžců
Ráďa (Radek Milička)– 30:36 – 5.místo v kategorii (z 11 běžců), celkově 32.místo ze 134 běžců
Mirča (Mirka Zichová) – 32:45 – 4.místo v kategorii (z 18 běžců), celkově 47.místo ze 134 běžců.